Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
24.martā Rīgas ostas akvatorijā pie Mangaļsalas tika konstatēta ūdenī izplūdušu naftas produktu plēve desmit metru platumā un aptuveni desmit kilometru garumā.

Ekspolitiķim Inkēnam draud tiesu darbi; viņa uzņēmums ar naftu piesārņojis Daugavu 24

Bizness un ekonomika
2016. gada 26. martā 13:42 2016. gada 26. martā 13:42
Valsts vides dienests (VVD) noskaidrojis, ka naftas produkti, kas vakar pie Mangaļsalas izplūda Rīgas ostas akvatorijā un desmit hektāru platībā piesārņoja Daugavu, nākuši no uzņēmuma "Vexoil Bunkering", kas saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju daļēji pieder ekspolitiķim Edvīnam Inkēnam.

Kā informēja VVD preses pārstāve Jūlija Ņikitina, uzņēmuma vadība nav izrādījusi interesi sniegt jebkādu informāciju par notikušo un nesadarbojas ar VVD, tāpēc dienests ir vērsies Valsts policijā, lūdzot sākt kriminālprocesu. Saistībā ar Rīgas ostas akvatorijā pie Mangaļsalas konstatēto naftas produktu piesārņojumu Valsts policija (VP) ir sākusi kriminālprocesu.

Kā pastāstīja VP preses pārstāvis Dairis Anučins, kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma XI nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret dabas vidi". Precīza nodarījuma kvalifikācija varētu tikt noteikta izmeklēšanas gaitā.

Ņikitina arī pastāstīja, ka patlaban piesārņojuma avots ir lokalizēts, dīzeļdegviela ūdenī vairs neizplūst, savukārt piesārņojuma savākšanas darbi turpinās un varētu noslēgties līdz šīs dienas beigām.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, SIA "Vexoil Bunkering" 20% kapitāla daļu īpašnieks ir ekspolitiķis Inkēns, bet 80% daļu pieder Dmitrijam Čebotarjovam, kurš ir arī uzņēmuma valdē. Savukārt valdes priekšsēdētājs ir Vladimirs Čebotarjovs.

Uzņēmums reģistrēts 2001.gadā, tā darbības profils ir degvielas, naftas produktu uzglabāšana un transportēšana. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 853 706 eiro. Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 4,012 miljoni eiro salīdzinājumā ar 8,221 miljonu eiro apgrozījumu 2013.gadā, savukārt 2014.gada peļņa bija 92 195 eiro salīdzinājumā ar 742 026 eiro peļņu 2013.gadā.

24.martā Rīgas ostas akvatorijā pie Mangaļsalas tika konstatēta ūdenī izplūdušu naftas produktu plēve desmit metru platumā un aptuveni desmit kilometru garumā. Par notikušo tika informēti atbildīgie dienesti, kas sāka vākt piesārņojumu un skaidrot naftas produktu noplūdes vietu.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 7
Esi nobildējis kādu no Latvijas 50 skaistākajām vietām? Piesakies konkursam! 3
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 7
Skatīt visus komentārus