Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Gāzes plīts. (Foto: Edjis Pālens/LETA)

Gāze kļūs dārgāka arī netērējot 189

Bizness un ekonomika
17. martā 05:55 2018. gada 17. martā 05:55
Kas Jauns Avīze
Iecerēts, ka turpmāk par gāzi būs jāmaksā, ja arī to nepatērēs nemaz – par pieslēgumu.

No "Latvijas gāzes" nodalītā dabasgāzes sadales uzņēmuma "Gaso" iecerētie tarifi nedaudz palielinās rēķinu mājsaimniecībām.

To mērķis ir efektīvāka gāzes infrastruktūras un pieslēgumu izmantošana, intervijā "Latvijas Radio" klāsta "Gaso" valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Atšķirībā no pašreizējā tarifa, kas paredz sadales maksu atkarībā no patērētā gāzes daudzuma, regulatoram iesniegtais tarifs nosaka fiksēto maksājumu par gāzes pieslēguma jaudu un maksājumu atkarībā no patēriņa.

Maksājums, kas atkarīgs no patērētā daudzuma, samazināsies aptuveni 95% lietotāju par 18% līdz 46 procentiem.

Fiksētais maksājums 1,77 eiro apmērā mēnesī plānots arī tiem, kas gāzi nepatērē, bet kuriem ir pieslēgums. Šādu klientu ir aptuveni 20 000. Viņiem ir arī iespēja no gāzes atteikties.
Lielai daļai mājsaimniecību, kuras gāzi lieto tikai ēdiena gatavošanai un kurām pieslēguma slodze ir līdz sešiem kubikmetriem stundā, arī paredzēta fiksēta maksa 1,77 eiro mēnesī, un rēķins varētu nedaudz pieaugt. 

Slodzei no sešiem līdz desmit kubikmetriem stundā fiksētais maksājums būs 6,63 eiro mēnesī, no desmit līdz 16 kubikmetriem – 10,6 eiro. Ja atļautā slodze ir vēl lielāka, fiksēto maksājumu rēķinās par katru atļautās slodzes vienību.
Mājsaimniecībām, kas patērē gāzi arī apkurei, samazinātais maksājums par patērētajiem kubikmetriem varētu kompensēt fiksēto ikmēneša maksu un kopumā lielākajai daļai nemainīsies vai samazināsies.   

Pieslēguma jaudu var apskatīt uz gāzes skaitītāja. Mājsaimniecībām ar jaudu līdz sešiem kubikmetriem stundā un divu kubikmetru patēriņu mēnesī izmaksas pieaugs no 1,40 eiro līdz 3,32 eiro mēnesī.

Citi šobrīd lasa

Superpensijas pagastvečiem? Likums paredz visai dāsnu pabalstu bijušajiem pašvaldību vadītājiem 94
Briedim daudz nopietnāka cīņa? Usiks neaizvada atklāto treniņu un atklāj, ka nav drošs, vai sestdien boksēsies pret Gasijevu 25
Biedīgs VIDEO: krītošas lidmašīnas pasažieris nofilmējis avārijas brīdi 11
Skatīt visus komentārus

Мать зверски убитой финалистки конкурса красоты, у которой остался маленький сын, рассказала о последнем дне ее жизни