Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Palielinot nodokļa likmi plastmasas maisiņiem, tirgotāji varētu būtiski palielināt to cenu.

Iespējams, veikali būtiski cels cenu par plastmasas maisiņiem 43

Bizness un ekonomika
2016. gada 3. aprīlī 15:47 2016. gada 3. aprīlī 15:47
Palielinot nodokļa likmi plastmasas maisiņiem, tirgotāji varētu būtiski palielināt to cenu, atzina aptaujātie tirgotāji.

"Rimi" un "Supernetto" veikalu pārvaldītājas SIA "Rimi Latvia" biznesa kontroles vadītāja Kristīne Miezīte-Zeltiņa skaidroja - tā kā šādā situācijā uzņēmums būtu spiests gana būtiski palielināt plastmasas maisiņu cenu, tas varētu ietekmēt arī pircēju ieradumus.

"Jau šobrīd, lai veicinātu pircēju izvēli dot priekšroku dabai draudzīgākiem materiāliem, papīra maisiņu gadījumā nodrošinām zemāku cenu un no tiem negūstam peļņu. Diemžēl šobrīd papīra maisiņu pašizmaksa ir augsta, jo pieaug arī papīra ražošanas izmaksas," atzīmēja Miezīte-Zeltiņa.

Veikalu ķēdi "Maxima" pārvaldošā uzņēmuma SIA "Maxima Latvija" korporatīvo attiecību vadītājs Ivars Svilāns norādīja, ka šobrīd ir dažādas idejas par nodokļu likmes kāpumu, bet regulējums vēl nav skaidrs, līdz ar to uzņēmumā ir grūti prognozēt, vai un par cik varētu palielināties maisiņu cena.

Taču "Maxima Latvija" cer, ka regulējums būs vienots visam tirgum un adekvāts. "Mums ir svarīgi, lai klientam iepirkšanās būtu ērta un nepieciešamo produktu klients varētu arī ērti aiznest mājās. Jau šobrīd veikalos, kuros tas ir iespējams, klientu izvēlētos sveramos kulinārijas produktus iepakojam nevis plastmasas maisiņos, bet gan pārtikas ietinamajos papīros, ko klienti novērtē."

Tāpat "Maxima" veikalos iedzīvotāji var izvēlēties iegādāties auduma maisiņus un kartona kastes, kas ir videi draudzīgāki iepakojumi. Jau ilgāku laiku "Maxima" veikalos polietilēna maisiņi pie kasēm ir nomainīti pret maisiņiem ar EPI piedevu, kas ļauj maisiņiem vidē sadalīties daudz ātrāk.

"Arī šo maisiņu iegāde ir klientu izvēle, tādējādi aicinot iedzīvotājus aizdomāties, vai tie ir nepieciešami. Savukārt mazie maisiņi, kas pieejami pie dārzeņu, augļu un sveramo preču plauktiem, ir bez maksas, bet arī par šiem maisiņiem, tāpat kā par pārējiem iepakojumiem, maksājam noteikto nodokli," teica Svilāns.

Kā ziņots, lai ierobežotu plastmasas maisiņu nonākšanu vidē, eksperti iesaka būtiski palielināt nodokļa likmi - līdz desmit centiem par vienu maisiņu. Šāds priekšlikums izteikts Vides nodokļa sistēmas efektivitātes un turpmākās attīstības novērtējuma gala ziņojumā, ko sagatavojusi biedrība "Zaļā brīvība".

Pašreiz nodokļa likme maisiņiem, kuru svars nepārsniedz 0,003 kilogramus, ir 3,70 eiro par kilogramu, bet maisiņiem, kuru svars pārsniedz 0,003 kilogramus, 1,14 eiro par kilogramu.

LETA/Foto: Evija Trifanova/Edijs Pālens/Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Rīgas viesnīca no darba atlaiž sievieti, kura atteicās saņemt algu aploksnē 40
Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 23
FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 10
Skatīt visus komentārus