Latvijā Šveices sadarbības programmas finansējums teju 49 miljonu eiro apmērā ir pieejams no 2007. gada.

Šveices Mikrokreditēšanas programma sniegusi būtisku atbalstu Latvijas mazajiem uzņēmumiem

Bizness
2016. gada 6. aprīlī 12:58
Otrdien, 5. aprīlī, Šveices Ārlietu ministrijas Eiropas, Centrālāzijas, Eiropas Padomes un Eiropas Drošības un sadarbības organizācija departamenta direktors Nikolas Brūls (Nicolas Brühl) Latvijas vizītes laikā iepazinās ar Latvijas-Šveices sadarbības programmas Mikrokreditēšanas programmu, kas ir viena no veiksmīgākajām un pieprasītākajām Latvijas jauno uzņēmēju vidū.

Latvija nemainīgi ir līderu vidū starp 12 saņēmējvalstīm Šveices programmas līdzekļu ieguldīšanā. Līdzšinējo veiksmīgo sadarbību ar Latviju vizītes laikā izcēla arī Šveices Ārlietu ministrijas pārstāvis Nikolas Brūls, kurš apmeklēja arī strauji augošo uzņēmumu SIA “KnK Coating”, kas saņēmis Šveices programmas aizdevumu. Šis uzņēmums sekmīgi darbojas metālapstrādes jomā, sniedzot abrazīvās  strūklošanas un pulverkrāsošanas pakalpojumus. Aizdevums iekārtu iegādei deva uzņēmumam iespēju apstrādāt lielāku apjomu metālizstrādājumu, kā arī ievērojami ietaupīt elektroenerģiju.

Kopumā Mikrokreditēšanas programmā ir izsniegti 1162 aizdevumi mikrouzņēmumiem un pašnodarbinātām personām uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, tādējādi kopumā vismaz 2803 darbavietas ir saglabātas un jaunizveidotas. Šajā programmā līdz pat 2019. gada jūnijam būs iespējams saņemt aizdevumu līdz 15 tūkstošiem eiro investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem uzņēmumiem, kas nodarbina līdz 9 darbiniekiem un kuru gada bilance nepārsniedz 2 miljonus eiro, kā arī pašnodarbinātām personām. Programmu apsaimnieko Attīstības finanšu institūcija “Altum”. Informāciju par Mikrokreditēšanas programmu un aizdevumu nosacījumiem iespējams apskatīt http://bit.ly/1MPIlGX. Latvijā Šveices sadarbības programmas finansējums teju 49 miljonu eiro apmērā ir pieejams no 2007. gada. Ar Šveices programmas atbalstu Latvijā īsteno 12 projektus tādās jomās kā reģionālā attīstība, tiesu modernizācija, vides uzlabošana (Sarkandaugavas vēsturiski piesārņoto vietu sanācija), atbalsts privātajam un nevalstisko organizāciju sektoram, izglītība un pētniecība, finansiālā sektora regulējums un piekļuve finansējumam. Lielākā daļa no projektiem jau ir veiksmīgi pabeigti. Līdz šim jau izdevies ievērojami pārsniegt programmā sākotnēji plānotos rezultātus.

Pozitīvu Šveices valdības un Eiropas komisijas sarunu rezultātā 2017. gadā varētu tikt lemts par nākamo Latvijas un Šveices sadarbības programmas periodu.

Regīna Zommere / Foto: Ieva Lūka/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 78
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 29
  • Divi beļģi Vecrīgā norauj Latvijas karogu un pārlauž tam kātu. VIDEO 31