Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijā Šveices sadarbības programmas finansējums teju 49 miljonu eiro apmērā ir pieejams no 2007. gada.

Šveices Mikrokreditēšanas programma sniegusi būtisku atbalstu Latvijas mazajiem uzņēmumiem

Bizness un ekonomika
2016. gada 6. aprīlī 12:58 2016. gada 6. aprīlī 12:58
Otrdien, 5. aprīlī, Šveices Ārlietu ministrijas Eiropas, Centrālāzijas, Eiropas Padomes un Eiropas Drošības un sadarbības organizācija departamenta direktors Nikolas Brūls (Nicolas Brühl) Latvijas vizītes laikā iepazinās ar Latvijas-Šveices sadarbības programmas Mikrokreditēšanas programmu, kas ir viena no veiksmīgākajām un pieprasītākajām Latvijas jauno uzņēmēju vidū.

Latvija nemainīgi ir līderu vidū starp 12 saņēmējvalstīm Šveices programmas līdzekļu ieguldīšanā. Līdzšinējo veiksmīgo sadarbību ar Latviju vizītes laikā izcēla arī Šveices Ārlietu ministrijas pārstāvis Nikolas Brūls, kurš apmeklēja arī strauji augošo uzņēmumu SIA “KnK Coating”, kas saņēmis Šveices programmas aizdevumu. Šis uzņēmums sekmīgi darbojas metālapstrādes jomā, sniedzot abrazīvās  strūklošanas un pulverkrāsošanas pakalpojumus. Aizdevums iekārtu iegādei deva uzņēmumam iespēju apstrādāt lielāku apjomu metālizstrādājumu, kā arī ievērojami ietaupīt elektroenerģiju.

Kopumā Mikrokreditēšanas programmā ir izsniegti 1162 aizdevumi mikrouzņēmumiem un pašnodarbinātām personām uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, tādējādi kopumā vismaz 2803 darbavietas ir saglabātas un jaunizveidotas. Šajā programmā līdz pat 2019. gada jūnijam būs iespējams saņemt aizdevumu līdz 15 tūkstošiem eiro investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem uzņēmumiem, kas nodarbina līdz 9 darbiniekiem un kuru gada bilance nepārsniedz 2 miljonus eiro, kā arī pašnodarbinātām personām. Programmu apsaimnieko Attīstības finanšu institūcija “Altum”. Informāciju par Mikrokreditēšanas programmu un aizdevumu nosacījumiem iespējams apskatīt http://bit.ly/1MPIlGX. Latvijā Šveices sadarbības programmas finansējums teju 49 miljonu eiro apmērā ir pieejams no 2007. gada. Ar Šveices programmas atbalstu Latvijā īsteno 12 projektus tādās jomās kā reģionālā attīstība, tiesu modernizācija, vides uzlabošana (Sarkandaugavas vēsturiski piesārņoto vietu sanācija), atbalsts privātajam un nevalstisko organizāciju sektoram, izglītība un pētniecība, finansiālā sektora regulējums un piekļuve finansējumam. Lielākā daļa no projektiem jau ir veiksmīgi pabeigti. Līdz šim jau izdevies ievērojami pārsniegt programmā sākotnēji plānotos rezultātus.

Pozitīvu Šveices valdības un Eiropas komisijas sarunu rezultātā 2017. gadā varētu tikt lemts par nākamo Latvijas un Šveices sadarbības programmas periodu.

Regīna Zommere / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 16
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 48
Vāc ziedojumus mūziķa Valtera Frīdenberga vēža ārstēšanai. Pārciesti jau 8 ķīmijterapijas kursi, bet slimība atgriezās
Pievienot komentāru