Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mārtiņš Porziņģis. (Foto: LETA)

Porziņģis pamet restorānu biznesu 71

Bizness un ekonomika
14. janvārī 05:10 2018. gada 14. janvārī 05:10
Edgars Orlovs | Žurnāls "Kas Jauns"
Pagājušā gada nogalē restorāns "MO Liepāja" mainījis īpašnieku, un nu tur vairs nesaimnieko Latvijas basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa brālis Mārtiņš Porziņģis.

Restorāns un bārs "MO Liepāja", kas bija pirmais Juliannas pagalma iemītnieks Liepājā, piedzīvojis daļēju īpašnieku maiņu, un saimnieku vidū vairs nav atrodams Porziņģu ģimenes vidējā dēla Mārtiņa vārds. Pēc "Lursoft" datiem, līdz novembra beigām restorāna apsaimniekotāja – SIA "Liepājas restorāns" – īpašnieku vidū ar 30% daļu bija Porziņģis, bet 70% piederēja Elīnai Zālītei, kas uz Liepāju līdz ar restorāna atklāšanu 2016. gada nogalē pārcēlās no Rīgas.

Tagad par uzņēmuma līdzīpašnieci kļuvusi zvērināta advokāte Gundega Kreice, kurai pieder 70% daļu, bet Elīnai Zālītei – nu vairs tikai 30% daļu. Pamainījies arī uzņēmuma amatpersonu saraksts: līdz šim tam bija tikai valdes loceklis Olafs Saulriets, taču tagad valdē iecelta arī Liene Kreice, bet Saulriets kļuvis par valdes priekšsēdētāju.

Īpašnieki jau izteikušies, ka saimnieku maiņa notikusi, jo Porziņģis pārsvarā laiku pavada ASV pie brāļa, nevis Liepājā, sekojot līdzi uzņēmuma attīstībai. Kā apgalvo jaunie restorāna saimnieki, aizvadītais gads restorānu biznesā bijis sekmīgs, jo "MO Liepāja" iekļauts ekskluzīvajā "White Guide Nordic" labāko Baltijas restorānu sarakstā, kurā novērtēti 160 Baltijas valstu restorāni. Turklāt šī esot pirmā reize, kad katalogā ticis kāds restorāns no Liepājas.

Aizvadītā gada finanšu pārskats vēl nav pieejams, bet 2016. gadā, strādājot nepilnu mēnesi, uzņēmuma apgrozījums bijis gandrīz 40 000, kopējie zaudējumi – 82 eiro. Pēc "Lursoft" datiem, SIA "Liepājas restorāns" pagaidām nav apmaksājusi kādu rēķinu par nepilniem 256 eiro un šis rēķins nodots parādu piedziņai.

Citi šobrīd lasa

Sirds un smaganu veselība: vai beidzot pierādīta saistība? 1
Milzu ugunsgrēka apdraudētais Stiklu ciems jau pamatīgi cieta 92 gadu senā pagātnē 5
Plašo kūdras un meža ugunsgrēku joprojām nav izdevies nodzēst; smaka šodien var sasniegt arī Jūrmalu un pat Rīgu 62
Skatīt visus komentārus

Отец насиловал дочерей, а их мать молилась, вместо того чтобы вызвать полицию

Анастасия Волочкова в Турции: мини-бикини, невероятные шпагаты и "голые" фото