Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
„Izdomājām ko tādu, kas ir piekarams pie atslēgas,” projekta vadītājs Kristiāns Līcis rāda akumulatoru.

"Ar algu bagāts nekļūsi!" Latviešu jaunie izgudrotāji meklē miljonu 35

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 16. aprīlī 06:15 2016. gada 16. aprīlī 06:15
Izlādējies telefons un lādētājs atstāts mājās vai tuvumā nav elektrības rozetes? Šo problēmu mēģina atrisināt latviešu izgudrotāji ar atslēgu piekariņu – akumulatoru ogles formā.

Uzņēmums „Greynut” pūļa finansēšanas vietnē „Kickstarter” vāc līdzekļus, lai portatīvo lādētāju „CoalBit” sāktu ražot rūpnieciski. Projekta vadītāja Kristiāna Līča komandas biedram un līdzdibinātājam Kasparam Škerbam iedvesma nākusi no paša pieredzes, kad telefons ir „tukšs” un iespējas uzlādēt to nav.

Palīdzēs arī atrast atslēgas

Portatīvais lādētājs būs tikai 3,5 centimetrus plats un piecus centimetrus garš, un to varēs pielikt pie atslēgām, lai vienmēr būtu līdzi.

“Mūsdienu cilvēks neko lieku līdzi nestaipa, tāpēc mēs izdomājām ko tādu, kas ir piekarams pie atslēgas. Lai to padarītu vēl interesantāku un klientiem draudzīgāku, pielikām „Bluetooth”, kas nodrošina atslēgu atrašanu ar telefona palīdzību un otrādi,” stāsta Līcis.

„Coal” angliski nozīmē ogle. “Mēs gribējām salikt kopā dizainu un stāstu par enerģijas avotu, līdz ar to nonācām līdz ogles tēmai, kur var apspēlēt interesantu formu ar šķautnēm, kas nav parastais aplis vai kvadrātiņš,” teic Kristiāns.

Viņš atzīst, ka „CoalBit” nav nekas revolucionārs, pasaulē jau ir gan portatīvie lādētāji, gan „Bluetooth” atslēgu meklētāji, taču oglītes formas lādētājā izceļas abas šīs funkcijas apvienotas vienā, kompaktā ierīcē.

Ar pūļa finansējuma palīdzību Līcis un komanda līdz 19. aprīlim cer savākt 85 000 ASV dolāru (74 557 eiro).

Pamanīti pasaulē

Kristiāns ar domubiedriem uzņēmumā „Greynut” darbojas kopš 2013. gada, un ir tapuši vairāki projekti. Pirmais censoņu veikums bija „Velosargs” – par aizmugures lukturi nomaskēta ierīce, kas zādzības mēģinājuma gadījumā izdod skaļu skaņu, pievēršot apkārtējo uzmanību. Projekts pagaidām apturēts nepietiekamās tirgus intereses dēļ.

Taisītas arī kaķu rotaļlietas, LED baloni un citas ierīces. Projekts „99LEDBalloons” – ar spīdošām diodēm aprīkoti baloni – ir pirmais, kas guvis panākumus. Ne vienmēr neveiksme naudas vākšanā nozīmē neveiksmi produkta izgatavošanā. “Piemēram, „Luxafor” projektam mēs gribējām savākt 42 000 ASV dolāru (37 472 eiro), savācām tikai 19 000 (16 951 eiro). Kaut gan mērķis nebija sasniegts, interese bija tik liela, ka atradām līdzekļus ražošanai,” stāsta Kristiāns.

Runa ir par datoram pievienojamu ierīci, kas ar LED lampiņu signalizē citiem biroja darbiniekiem, piemēram, sarkans, tātad esmu ļoti aizņemts, un netraucējiet.

Šim projektam apritējis mazliet vairāk par gadu, un pārdots vairāk nekā 1500 iekārtu visā pasaulē. Testa iekārtu pasūtītāji bijuši „Facebook”, taksometru lietotnes uzņēmums „Uber” un interneta tirdzniecības kompānija „Etsy”.

Ar algu bagāts nekļūsi

Neveiksmes gadījumā „gadžetu” entuziasti padoties nedomā, jo drīzumā paredzēts laist klajā jaunu projektu. “Šogad mēs izvēlējāmies pamēģināt jaunu stratēģiju – izdomāt maksimāli daudz šādus mazos projektus un naudas vākšanas vietnēs pārbaudīt, vai pēc šim lietām ir interese,” nākotnes plānus kaļ Līcis, neslēpjot, ka uzņēmums ir savas miljonu vērtās idejas meklējumos.

Puiši jaunas ierīces izgudrot sākuši, kad sapratuši, ka gribas sevi lutināt ar dārgām mantām un priekšnieks viņiem nav vajadzīgs. “Skaidrs, ka strādājot par algu nekad bagāts nekļūsi,” savā pārliecībā dalās Kristiāns.

Sajūsmu komandā rada ideju pārtapšana reālās lietās, kas cilvēkiem palīdz. “Tas ir neizsakāms gandarījums, kad tev kāds pazvana un stāsta, ka ir atrisināta milzīga problēma un birojā tagad ir kārtība,” piebilst Kristiāns.


Alekss Pjats/Foto: Rojs Maizītis

Citi šobrīd lasa

Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 40
Britu zinātnieki atklājuši, kāds alkohols jālieto, lai tu sajustos pievilcīgs 4
Skatīt visus komentārus