Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ainiņas no Doma laukuma Ziemassvēku tirdziņa pērn. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Briti Rīgas Ziemassvētku tirdziņus izreklamē kā izdevīgākos Eiropā. Nedēļas nogale diviem te izmaksās vien 570 eiro 16

Bizness un ekonomika
2017. gada 13. novembrī 13:12 2017. gada 13. novembrī 13:12
LETA
Rīgā Ziemassvētku tirdziņi šogad ir ekonomiski izdevīgākie Eiropā, secināts Lielbritānijas pasta kompānijas "Post Office" Ziemassvētku tirdziņu barometra pētījumā.

Kopējās izmaksas kādā no Rīgas Ziemassvētku tirdziņiem divām personām nedēļas nogalē būtu 504 mārciņas jeb 570,33 eiro.

Aizvadītajos gados Rīga "Post Office" pētījumā ierindojās ceturtajā un otrajā vietā.

Šogad kā otrā Lielbritānijas tūristiem izdevīgākā Ziemassvētku tirdziņu mītne Eiropā ir Minhene, kur nedēļas nogale izmaksātu 525 mārciņas jeb 594,09 eiro. Trešo vietu ieņem Francijas pilsēta Lille, kur Ziemassvētku brīvdienas britiem izmaksātu 532 mārciņas jeb 602,01 eiro. Tai seko kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsēta Tallina, kur izmaksas britu tūristiem būtu 563 mārciņas jeb 637,09 eiro. Pirmo piecinieku noslēdz Čehijas galvaspilsēta Prāga ar 674 mārciņām jeb 762,70 eiro.

Visdārgākās brīvdienas Lielbritānijas tūristiem būtu Stokholmā, kur kopējās izmaksas sasniegtu 854 mārciņas jeb 966,39 eiro.

Barometra pētījumā tika apkopota informācija par lidmašīnas biļešu izmaksām turp un atpakaļ no Londonas uz konkrēto pilsētu, naktsmītnes izmaksas divām naktīm, cena divām transporta biļetēm no lidostas uz centru, trīs kārtu vakariņas ar vīnu, kafijas cena, kā arī tirdziņos pieejamo dzērienu un uzkodu cenas.

"Post Office" Eiropas Ziemassvētku tirdziņu barometra pētījums veikts, balstoties uz nacionālo un reģionālo tūrisma biroju sniegto informāciju. Barometrā tika apskatītas desmit Eiropas pilsētas – Rīga, Minhene, Lille, Tallina, Prāga, Budapešta, Kopenhāgena, Berlīne, Vīne un Stokholma.

Citi šobrīd lasa

Znaroka padotie mēģinot uzpirkt savus pusfināla pretiniekus čehus, kuri tiekot pat izspiegoti 43
Sinoptiķi izsludina brīdinājumu: sals naktī uz piektdienu var sasniegt -28 grādus 11
Ar vēzi slimajai mūziķa Zaļupes sievai Sondrai saziedota puse vajadzīgās naudas
Skatīt visus komentārus