Daudzi iekšpagalmu veikali tieši dzīvojamo māju pagalmos alkoholu tirgo pat 24 stundas diennaktī.

Ušakova iecere aizliegt tirgot alkoholu iekšpagalmos tiks skatīta Ministru kabinetā 44

Bizness un ekonomika
2016. gada 23. aprīlī 12:23 2016. gada 23. aprīlī 12:23
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) ir ticies ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), lai pārrunātu Rīgas pašvaldības rosināto ieceri aizliegt alkohola pārdošanu tirdzniecības vietās pilsētu iekškvartālos, un Kučinskis šādu ieceri esot atbalstījis, - tā tikšot virzīta tālāk Ministru kabinetā, pastāstīja Ušakovs.

Šā gada janvāra beigās Rīgas pašvaldība nolēma vērsties pie Ministru prezidenta ar ierosinājumu aizliegt alkohola pārdošanu tirdzniecības vietās pilsētu iekškvartālos.

Ušakovs, vaicāts, kā šāds priekšlikums būtu definējams juridiski, skaidroja, ka to tā varētu arī definēt - atļaut pārdot iekškvartālu bodēs visu, izņemot alkoholu, vai arī balstīties uz tirdzniecības vietu kvadratūru, nosakot veikala platību, atkarībā no kuras tajā tiktu aizliegta alkohola tirdzniecība.

"Daudzi šādi veikali tieši dzīvojamo māju pagalmos alkoholu tirgo pat 24 stundas diennaktī, it kā strādājot kā bārs. Pašvaldība saņem ievērojamu apjomu sūdzību par to. Turklāt pagalmos uzturas, spēlējas bērni," skaidroja Rīgas mērs.

"Kučinskis, ja viņu apstiprinās premjera amatā, ir cilvēks, kas saprot pašvaldību specifiku," cerīgi par topošā premjera atsaucību toreiz izteicās Ušakovs.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA, Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Īsti radošā garā atklāj Žaklīnas jauno izklaides TV kanālu 34
“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 7
Karstasinīgs lietuvietis uzrīko kautiņu pie Ģedimina torņa un dzen prom tūristus 24
Skatīt visus komentārus