Nu ir ķeza: ierēdņu nolaidības dēļ apdraudēti visi iepirkumi virs 5,225 miljoniem eiro.

Ierēdņu nolaidības dēļ var tikt atlikti visi lielie valsts iepirkumi 8

Bizness
2016. gada 28. aprīlī 08:34
Ierēdņu nolaidības un valdības neizdarības dēļ joprojām nav pieņemti jaunie iepirkumu likumi, tādēļ Finanšu ministrija brīdinājusi valsts un pašvaldību iestādes uz nenoteiktu laiku atlikt visus iepirkumus, kuros paredzamā līgumcena pārsniedz noteikto slieksni - 5,225 miljonus eiro, šodien vēsta laikraksta "Dienas Bizness".

Iepirkumu apturēšana var nopietni ietekmēt daudzas jomas, bet īpaši apdraudēta ir ceļu būves projektu realizēšana. Šī vismaz 90 miljonus eiro "vērtā" nolaidība var nest katastrofālas sekas Latvijas ceļu būves uzņēmumiem, norāda laikraksts. Maijā un jūnijā būtu bijis jāizsludina astoņus ceļu būves iepirkumus, kuros visos plānotā summa pārsniegs 5,225 miljonus eiro.

"Latvijas Avīze" vēsta, ka iecerēts lūgt Saeimu jauno Publisko iepirkumu likumu izskatīt steidzamības kārtā, lai netiktu paralizēta Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju ieplūšana.

17.aprīlī beidzās divu ES iepirkuma jomas direktīvu pārņemšanas termiņš. Lai nezaudētu ES fondu naudu, FM brīdinājusi, ka jāatliek lielu iepirkumu rīkošana līdz brīdim, kad direktīvās paredzētās normas tiks iekļautas Latvijas likumos.

Jauns Publisko iepirkumu likums un Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likums valsts sekretāru sanāksmē izsludināti jau pērn, tomēr līdz šim tālāka virzība to pieņemšanai nav notikusi, jo ir ļoti atšķirīgi viedokļi un notiek dažādu interešu lobēšana, norāda "Latvijas Avīze".

Jaunajā Publisko iepirkumu likumā tiks noteikts, ka zemākā cena vairs nebūs galvenais kritērijs, pēc kura vērtēt iepirkuma pretendentu, savukārt mazie iepirkumi sāksies no 10 000 eiro, nevis 4000 eiro, kā tas ir patlaban. Paredzētas arī vairākas citas izmaiņas.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Atrasts 24 gadus vecais Marks, kurš pazuda ceļā uz mājām 18
  • Ropažnieks Jānis laimē iespaidīgu naudas summu. "Sākumā domāju, ka tie ir 10 eiro..." 11
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  11