Kādreizējais Latvijas rūpniecības lepnums – „Liepājas metalurgs” palicis bez pienācīgas apsardzes. Liepājnieki mēļo, ka tagad pa uzņēmumi ložņā bomži, meklējot metāllūžņus.

Bomži sāk izvazāt "Liepājas metalurga" dzelžus. Uzņēmumu vairs pienācīgi neapsargā 53

Bizness
2016. gada 28. aprīlī 19:36
Kādreizējais Latvijas rūpniecības lepnums – „Liepājas metalurgs” ne tikai pārtraucis darbu un no darba tiek atlaisti metalurgi, bet arī tā mantai draud izvazāšana un izzagšana. Rūpnīcai vairs nav naudas, lai algotu profesionālu apsardzi un Latvijas metalurģijas gigantu uzmana vien daži bijušie metalurgi.

„Izskatās, ka valsti vairs neinteresē tas, kas notiek ar tās mantu,” Liepājas laikrakstam „Kurzemes Vārds” pauda kāds no akciju sabiedrības „KVV Liepājas metalurgs" strādniekiem. Naudas trūkuma dēļ uzņēmums atteikties no profesionālas apsardzes firmas pakalpojumiem, un tagad kreditoriem piederošo īpašumu sargā metalurgi paši.

„Te viss irst pa vīlēm," pauda metalurgs, norādot, ka kopš mēneša vidus rūpnīcu apsargā tikai strādnieki. „Taču uzņēmuma teritorija ir ļoti liela un ar šo cilvēku skaitu nevar vienlaikus uzraudzīt visas vietas. Rūpnīcas manta pieder bankām un kreditoriem, taču izskatās, ka viņi par savu īpašumu neatbild,” savu sašutumu izteica metalurgs.

Rūpnīcas teritorija gan esot aprīkota ar sensoriem un videonovērošanas kamerām, tomēr pienācīgas apsardzes trūkuma dēļ pastāv risks, ka uzņēmumā var iekļūt nepiederošas personas, raksta „Kurzemes Vārds”.  „Mēs ļoti cenšamies nosargāt gan teritoriju, gan arī iekārtas, tomēr tas mums sagādā lielas grūtības. Cilvēkresursi ir ierobežoti. Par laimi, pagaidām nekas slikts nav noticis, tomēr mēs visi no tā baidāmies. Ceram, ka valsts pēc iespējas ātrāk iesaistīties, lai šo situāciju atrisinātu," pauda kāds cits uzņēmumā strādājošais. Viņš atgādināja, ka “Liepājas metalurga" maksātnespējas procesa laikā rūpnīcas apsardzi algoja kreditori, taču tagad uzņēmuma strādnieki ir atstāti vieni.

„KVV Liepājas metalurgs" apsardzes firmai „G4S” ir palicis parādā un firma vairs nav vēlējusies nodrošināt uzņēmuma apsardzi.

Lai arī uzņēmuma vadība apgalvo, ka manta postā neiet, liepajniekiem.lv parādās satraucieši pilsētnieku komentāri:

* „No zināma cilvēka saņēmu info, ka viss vērtīgais - iekārtas un citas lietas - jau ir izvests! Vienīgi „bomāri” pa stūriem kādu metāla gabalu var izstiept, un viss! Protams, ja tāds metāls vēl tur ir!”

* „Visa lielā teritorija netiek apsargāta. Tikai divos posteņos tiek virināti šlagbaumi. Pa nakti ej kur gribi, ņem ko gribi!”

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Ukrainas investori „KVV Group” ir pieņēmuši lēmumu par „KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu „KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – „pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei". Tikmēr arī nav skaidrības, kā Valsts varēs atgūt savulaik uzņēmumam izsniegto aizdevumu 60 miljonu eiro apmērā.

Neskaidrā „Liepājas metalurga” nākotne
No 460 metalurgiem darbā atstāj tikai 120
Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA, Ieva Lūka/LETA/Video: TV „Kurzeme”
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 78
  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 21
  • Maksims, kurš aicināja Latviju pievienot Krievijai, tagad lūdz iespēju pamest valsti 9