Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kādreizējais Latvijas rūpniecības lepnums – „Liepājas metalurgs” palicis bez pienācīgas apsardzes. Liepājnieki mēļo, ka tagad pa uzņēmumi ložņā bomži, meklējot metāllūžņus.

Bomži sāk izvazāt "Liepājas metalurga" dzelžus. Uzņēmumu vairs pienācīgi neapsargā 53

Bizness un ekonomika
2016. gada 28. aprīlī 19:36 2016. gada 28. aprīlī 19:36
Kādreizējais Latvijas rūpniecības lepnums – „Liepājas metalurgs” ne tikai pārtraucis darbu un no darba tiek atlaisti metalurgi, bet arī tā mantai draud izvazāšana un izzagšana. Rūpnīcai vairs nav naudas, lai algotu profesionālu apsardzi un Latvijas metalurģijas gigantu uzmana vien daži bijušie metalurgi.

„Izskatās, ka valsti vairs neinteresē tas, kas notiek ar tās mantu,” Liepājas laikrakstam „Kurzemes Vārds” pauda kāds no akciju sabiedrības „KVV Liepājas metalurgs" strādniekiem. Naudas trūkuma dēļ uzņēmums atteikties no profesionālas apsardzes firmas pakalpojumiem, un tagad kreditoriem piederošo īpašumu sargā metalurgi paši.

„Te viss irst pa vīlēm," pauda metalurgs, norādot, ka kopš mēneša vidus rūpnīcu apsargā tikai strādnieki. „Taču uzņēmuma teritorija ir ļoti liela un ar šo cilvēku skaitu nevar vienlaikus uzraudzīt visas vietas. Rūpnīcas manta pieder bankām un kreditoriem, taču izskatās, ka viņi par savu īpašumu neatbild,” savu sašutumu izteica metalurgs.

Rūpnīcas teritorija gan esot aprīkota ar sensoriem un videonovērošanas kamerām, tomēr pienācīgas apsardzes trūkuma dēļ pastāv risks, ka uzņēmumā var iekļūt nepiederošas personas, raksta „Kurzemes Vārds”.  „Mēs ļoti cenšamies nosargāt gan teritoriju, gan arī iekārtas, tomēr tas mums sagādā lielas grūtības. Cilvēkresursi ir ierobežoti. Par laimi, pagaidām nekas slikts nav noticis, tomēr mēs visi no tā baidāmies. Ceram, ka valsts pēc iespējas ātrāk iesaistīties, lai šo situāciju atrisinātu," pauda kāds cits uzņēmumā strādājošais. Viņš atgādināja, ka “Liepājas metalurga" maksātnespējas procesa laikā rūpnīcas apsardzi algoja kreditori, taču tagad uzņēmuma strādnieki ir atstāti vieni.

„KVV Liepājas metalurgs" apsardzes firmai „G4S” ir palicis parādā un firma vairs nav vēlējusies nodrošināt uzņēmuma apsardzi.

Lai arī uzņēmuma vadība apgalvo, ka manta postā neiet, liepajniekiem.lv parādās satraucieši pilsētnieku komentāri:

* „No zināma cilvēka saņēmu info, ka viss vērtīgais - iekārtas un citas lietas - jau ir izvests! Vienīgi „bomāri” pa stūriem kādu metāla gabalu var izstiept, un viss! Protams, ja tāds metāls vēl tur ir!”

* „Visa lielā teritorija netiek apsargāta. Tikai divos posteņos tiek virināti šlagbaumi. Pa nakti ej kur gribi, ņem ko gribi!”

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Ukrainas investori „KVV Group” ir pieņēmuši lēmumu par „KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu „KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai – „pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei". Tikmēr arī nav skaidrības, kā Valsts varēs atgūt savulaik uzņēmumam izsniegto aizdevumu 60 miljonu eiro apmērā.

Neskaidrā „Liepājas metalurga” nākotne
No 460 metalurgiem darbā atstāj tikai 120
Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA, Ieva Lūka/LETA/Video: TV „Kurzeme”

Citi šobrīd lasa

Notiesāto pēdās: Kā šobrīd izskatās pamestajā Šķirotavas cietumā? 9
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 19
Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 11
Skatīt visus komentārus