Izspiedējvīruss spēj noslēpties teju jebkurā vietā - e-pasta pielikumā, saitē vai nedrošā mājaslapā.

Cīņā ar izspiedējvīrusiem vislabāk sargā rezerves kopijas 3

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 12. maijā 19:16 2016. gada 12. maijā 19:16
No izspiedējvīrusiem vislabāk sargā rezerves kopijas citos datu nesējos, informē "Digitālās drošības alianses" (DDA) pārstāvji.

Kā vēsta DDA, ņemot vērā straujo ļaunatūru attīstību, svarīgākajai informācijai datorā nepieciešams veidot rezerves kopijas citos datu nesējos, izmantojot mākoņpakalpojumus, failu uzglabāšanas vai ārējo disku iespējas.

"Šobrīd redzam, ka arvien aktīvāk kibernoziedzinieki savās noziedzīgajās darbībās izmanto kriptovīrusus jeb izspiedējvīrusus, kas nobloķē datoru, šifrē tā datus un īpašniekam pieprasa datu izpirkuma maksu," stāsta DDA vadītāja Sanita Igaune. "Visvienkāršākais un efektīvākais veids, kā sevi no šādām situācijām pasargāt, - regulāri veidot sev nozīmīgo failu rezerves kopijas."

Kā skaidro informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" drošības speciālists Gints Mālkalnietis, izspiedējvīruss spēj noslēpties teju jebkurā vietā - e-pasta pielikumā, saitē vai nedrošā mājaslapā. "Ir bijuši gadījumi, kad vīrusu piegādā ļaundaru pārņemtas vietnes un lietotājam nekas nav jādara, lai savlaicīgi neatjaunināts dators tiktu inficēts un tajā esošie faili sašifrēti. Tādos brīžos glābj vienīgi rezerves kopijas, kas sniedz iespēju atgūt ļaundaru sabojātos failus, neko nemaksājot," piebilda eksperts.

Kā ziņots, šomēnes norisinās naudas drošības kampaņa "Internetā dari kā dzīvē", kuras laikā cilvēkus informēs par naudas drošību internetā, iedzīvotāju paradumiem un piesardzības pasākumiem.

Kampaņu organizē biedrība "Digitālas drošības alianse", kas apvieno valsts institūcijas, nevalstisko sektoru un uzņēmumus ar mērķi izglītot sabiedrību un uzņēmējus par digitālās drošības jautājumiem, veicināt pārdomātu rīcību digitālajā vidē, kā arī stiprināt sabiedrības un valsts digitālo drošību.

LETA/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 2
Divus gadus vecs puisītis kļuvis par 8. upuri, ko nogalinājusi IKEA kumode 52
Gulbenes novada Lejasciemā plosījies lācis 5
Pievienot komentāru