Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Valsts dotēs skolēna darba algu 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

Valsts subsidētajam darbam vasarā pieteikušies 8,5 tūkstoši skolēnu

Bizness un ekonomika
2016. gada 15. maijā 11:06 2016. gada 15. maijā 11:06
Valsts subsidētajam darbam vasarā pieteikušies 8,5 tūkstoši skolēnu, kas jau ir divas reizes vairāk nekā plānots nodrošināt, informēja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA).

Šogad iespēju strādāt vasaras brīvlaikā NVA plāno piedāvāt kopumā 4128 skolēniem. Vasaras brīvlaikā darba devēji līdz šim ir pieteikuši 5047 darba vietu, no kurām pašlaik apstiprinātas ir 3693.

Valsts dotēs skolēna darba algu 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Iespēja strādāt valsts līdzfinansētajās darba vietās skolēniem būs no 1.jūnija līdz 31.augustam, viena skolēna nodarbinātības  ilgums pasākumā būs līdz diviem mēnešiem.

Programmai plānotais finansējums ir 844 506 eiro.  

NVA norāda, ka šogad nav būtisks skolēnu pieteikšanās laiks, jo skolēni tiksies ar darba devējiem, kuri, izvērtējot katra skolēna atbilstību darba prasībām, izvēlēsies sev piemērotākos darbiniekus. Tādējādi viņi jau konkurēs ar citiem kā īstā darba tirgū.

Saeimas Nodarbinātības apakškomisija otrdien pārrunās skolēnu nodarbinātību vasarā, aicinot uz sēdi pārstāvjus no Labklājības ministrijas un Nodarbinātības valsts aģentūras.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 24
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 36
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 40
Pievienot komentāru