Tirgus eksperti teic, ka degvielas cenu celšanās ir rimusies un šogad tai vairs neesot jāpieaug.

Vai degvielas cenas turpinās pieaugt? Skaidro eksperti. VIDEO 7

Bizness
2016. gada 16. maijā 20:42
Salīdzinot ar gada sākumu degvielas cena laikā pēdējo nedēļu laikā ir cēlusies. Ja marta sākumā dīzeļdegvielas litrs bija lētāks par 90 centiem, tad tagad tas ir par kādiem pieciem centiem dārgāks – ap 93 centiem. Savukārt 95. markas benzīnu, kura litrs nesasniedza eiro, tagad nopērkams par teju 1,10 eiro litrā.

Pēc naftas un naftas produktu cenas krituma, kad degvielas mazumtirdzniecības cenas gada sākumā bija lētākās pēdējo divu gadu laikā, tagad seko kāpums. Degviela Latvijas benzīntankos atkal kļuvusi dārgāka. Autobraucējus, protams, uztrauc, vai degvielas cenas kāpums turpināsies?

Gada pirmajos mēnešos degvielas cenas Eiropas biržās kritās par aptuveni 25% un tas atspoguļojās arī Latvijas beznītankos. Šobrīd degvielas cenas esot nostabilizējušās un šogad vairs būtiski necelšoties, LNT raidījumam „900 sekundes” apgalvoja degvielas tirgus eksperti. Firmas „CBL Asset Management” investīciju eksperts Zigurds Vaikulis teic, ka 95. markas benzīnam šogad nebūtu jābūt dārgākam par 1,15 eiro litrā.

Pēdējā laikā novērojamais degvielas cenu kritums arī veicinājis degvielas patēriņu. Piemēram, pērn, salīdzinot ar 2014. gadu, Latvijā degvielas patēriņš pieaudzis par septiņiem procentiem un sasniedza 1,45 miljardus litru.

Vai turpināsies degvielas cenu augšupeja
Kasjauns.lv/Foto: Ieva Lūka/LETA/Video: LNT „900 sekundes”
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Melānija un Donalds guļ atsevišķās istabās? Trampu pārstāvji komentē skandalozos izteikumus 25
  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 20
  • Divi beļģi Vecrīgā norauj Latvijas karogu un pārlauž tam kātu. VIDEO 27