Krievija no 2014.gada 7.augusta noteica lauksaimniecības produkcijas embargo no ASV, Eiropas Savienības, Austrālijas, Norvēģijas un Kanādas.

Krievija pagarinās lauksaimniecības produktu embargo līdz 2017.gada beigām 29

Bizness
2016. gada 27. maijā 15:03
(Ziņa papildināta 18:20) Krievija pagarinās Eiropas Savienības (ES) valstīm un citām valstīm noteikto lauksaimniecības produktu embargo līdz 2017.gada beigām, piektdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

"Mūsu ražotāji vairākkārt ir aicinājuši saglabāt pārtikas produktu embargo lauksaimniecības precēm un produktiem no valstīm, kas ieviesa sankcijas pret Krieviju vai pievienojās to ieviešanai. Vēlos teikt, ka esmu devis rīkojumu attiecīgo pasākumu pagarināšanai nevis par gadu, bet līdz 2017.gada beigām," Medvedevs sacīja Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju savienības biedriem.

Viņš norādīja, ka tiks sagatavots atbilstošs aicinājums Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam un izstrādāti nepieciešamie valdības lēmumi.

"Tādēļ tie, kas nodarbojas ar lauksaimniecības biznesu, agrāro rūpniecību iegūs vēl ilgāku, vēl tālāku horizontu savu investīciju plānošanai, ko mums vairākkārt lūdza. Gan lielās, gan salīdzinoši nelielās lauksaimniecības kompānijas iegūs iespēju rēķināties ar to, kas notiks tālākā perspektīvā," piebilda Krievijas premjerministrs.

Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece aģentūrai BNS sacīja, ka saistībā ar Krievijas lēmumu pagarināt lauksaimniecības produktu importa embargo Latvijas lauksaimniekiem būs vēl aktīvāk jāturpina meklēt jauni tirgi. "Protams, ka Latvijas lauksaimniekiem šī ziņa nav iepriecinoša, jo tas turpinās iespaidot mūsu ražotāju eksporta iespējas. Tāpēc ir svarīgi vēl aktīvāk apgūt jaunus tirgus, ko Latvijas lauksaimnieki jau līdz šim ir aktīvi darījuši, bet šo darbu mēs nevaram nosaukt par pabeigtu," viņa teica.

Muceniece arī pastāstīja, ka ZM vēl nav no Krievijas oficiāli saņēmusi paziņojumu par embargo pagarināšanu lauksaimniecības produktiem līdz 2017.gada beigām. Taču ZM plāno veikt aprēķinus, kā Krievijas embargo pagarināšana naudas izteiksmē varētu ietekmēt Latvijas lauksaimniekus, tiklīdz šādu paziņojumu saņems.

Krievija no 2014.gada 7.augusta noteica lauksaimniecības produkcijas embargo no ASV, Eiropas Savienības, Austrālijas, Norvēģijas un Kanādas. 2015.gadā embargo tika pagarināts līdz šā gada 5.augustam. No pagājušā gada 13.augusta embargo noteikts arī pret Albāniju, Melnkalni, Islandi un Lihtenšteinu, bet no šā gada 1.janvāra - pret Ukrainu, kas arī pievienojās starptautiskajām sankcijām pret Krieviju, kuras noteiktas saistībā ar tās agresiju Ukrainā.


BNS / Foto: Itar-Tass/Scanpix/LETA

Izlasi

Ar ko skolās baro mūsu bērnus? Latvijas skolēni publicē savu pusdienu foto 175
Māsa atklāj talantīgā aktiera Hīta Ledžera patieso nāves iemeslu 4
Advokāte Īrijā ar dažām fotogrāfijām izjauc latvieša Jāņa mēģinājumu piedzīt 120 000 eiro 25
Skatīt visus komentārus