Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Te ir darbs: izsludināts konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu.

Meklē jauno VID vadītāju. Alga 3417 eiro, primāra prasība - nevainojama reputācija 34

Bizness un ekonomika
2016. gada 16. jūnijā 08:59 2016. gada 16. jūnijā 08:59
Valsts kanceleja izsludinājusi konkursu uz vakanto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Potenciālajam VID ģenerāldirektoram tiek piedāvāta atlīdzība līdz 3417 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

No pretendentiem tiek gaidīta nevainojama reputācija, maģistra grāds, vēlams ekonomikā, finansēs, tiesību zinātnēs vai vadības zinībās, ne mazāk kā trīs gadu darba pieredze vadošā amatā ar vismaz 40 padotajiem darbiniekiem un vēlama darba pieredze valsts pārvaldē. Tāpat tiek sagaidītas zināšanas un izpratne par VID darbības jomu, izpratne par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, administratīvo procesu un budžeta plānošanu.

Potenciālajam VID ģenerāldirektoram arī jābūt angļu valodas zināšanām vismaz B2 līmenī. Otras svešvalodas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību. Tiek prasītas arī teicamas sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmes, labas stratēģiskās plānošanas prasmes, sistēmiska pieeja jautājumu risināšanā un spēja uztvert un analizēt sarežģītu un liela apjoma informāciju dažādās jomās.

Pretendentam arī jāatbilst likuma "Par Valsts ieņēmumu dienestu" 17.panta pirmās daļas prasībām - ir Latvijas Republikas pilsonis, pārvalda latviešu valodu, ir augstākā izglītība, nav sodīta par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem vai ir reabilitēta, vai kurai sodāmība ir noņemta vai dzēsta, nav sasniegusi likumā noteikto pensijas vecumu, nav atbrīvota no ierēdņa amata ar tiesas spriedumu krimināllietā, nav atzīta par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā, nav vai nav bijusi PSRS, Latvijas PSR vai kādas ārvalsts valsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata darbinieks, nav vai nav bijusi ar likumiem vai tiesas nolēmumiem aizliegto organizāciju dalībnieks, nav tiešā vadītāja radinieks un neatrodas viņa tiešajā pakļautībā, attiecībā uz personu nav saglabājušās tāda disciplinārsoda darbības sekas, kas uz noteiktu laiku liedz ieņemt ierēdņa amatu.

Tāpat uz pretendentu nevar būt attiecināmi likuma "Par valsts noslēpumu" 9. panta trešajā daļā noteiktie ierobežojumi.

Konkursā tiks vērtēts pretendenta stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, pārmaiņu vadība, attiecību veidošana un uzturēšana, kā arī orientācija uz rezultātu.

Pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz 4.jūlijam Valsts kancelejā klātienē, vai jānosūta elektroniski uz e-pastu "konkurss@mk.gov.lv". Tiek gaidīts motivēts pieteikums, kurā iekļauj arī apliecinājumu par atbilstību likuma "Par Valsts ieņēmumu dienestu" 17.panta pirmajā daļā noteiktajām prasībām un to, ka uz pretendentu nav attiecināmi likuma "Par valsts noslēpumu" 9.panta trešajā daļā noteiktie ierobežojumi.

Tāpat jāiesūta pretendenta dzīvesgaitas apraksts (Curriculum Vitae), augstāko izglītību un svešvalodu zināšanas apliecinošu dokumentu kopijas un citus dokumentus, kurus pretendents uzskata par nepieciešamu pievienot.

Cita starpā pretendentam jāiesniedz redzējums par VID darbības prioritātēm un attīstību, tai skaitā nodokļu administrēšanu, noziedzības apkarošanu, muitas darbības uzlabošanu un akcīzes preču aprites labāku kontroli.

Ņemot vērā, ka VID ir ļoti daudzšķautņaina institūcija ar plašu atbildības loku, kam vienlaikus jāveic praktiskā nodokļu administrēšana, preventīvas darbības un represīvā funkcija, jāsniedz arī redzējums par svarīgāko virzienu primāri risināmiem jautājumiem un mērķu sasniegšanas metodēm, teikts konkursa paziņojumā.

Jāsniedz arī redzējums par nepieciešamiem pasākumiem, struktūras, metožu un personālpolitikas izmaiņām, kas nodrošinātu veiksmīgu pārmaiņu procesu, kā arī redzējums par nodokļu sistēmu kopumā, tai skaitā ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem un mediācijas instrumentiem nodokļu strīdos.

Piemērotākais pretendents tiks noskaidrots trīs konkursa kārtās, no kurām pirmajā kārtā komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un atbilstību obligātajām prasībām, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā. Otrā kārta būs mutiskā daļa, kas norisināsies kā komisijas un pretendenta saruna par motivāciju, valsts pārvaldes pamatprincipiem un iestādes darbības jomu. Ir paredzēta arī pretendenta vīzijas prezentēšana par iestādes nākotnes prioritātēm un svešvalodu zināšanu pārbaude. Savukārt trešajā konkursa kārtā neatkarīgi personālvadības speciālisti vērtēs pretendentu vadības kompetences - stratēģisko redzējumu, komandas vadīšanu, pārmaiņu vadību, attiecību veidošanu un uzturēšanu, kā arī orientāciju uz rezultātu.

Kā ziņots, līdzšinējā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone iesniedza atlūgumu un savus pienākumus šajā amatā pildīs līdz 27.jūnijam.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Rīgas skolas direktore stāsta par piedzērušos pusaudzi, kurš piekāva policistu 67
Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu
Šobrīd vērtē, vai apcietināt policistu piekāvušo pusaudzi, kurš tiesas zālē pārvietojas nodūris galvu 9
Skatīt visus komentārus