Ķīna tamlīdzīgu ideju lolojusi jau ilgu laiku, bet maijā tā atdzima, kad jaunā veida autobusa modeli prezentēja 19.Pekinas Starptautiskajā augsto tehnoloģiju izstādē.

Ķīnā izmēģinās nākotnes autobusu. VIDEO 1

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 28. jūnijā 12:42 2016. gada 28. jūnijā 12:42
Ķīnas valsts plašsaziņas līdzekļi vēstī, ka augustā tiks veikti pirmie izmēģinājumi jaunajam futūristiskajam autobusam, kurš pasažierus pārvadās augšējā stāvā, bet pa tā apakšdaļu brīvi varēs pārvietoties citi ceļu satiksmes dalībnieki, tādējādi cenšoties mazināt sastrēgumus Ķīnas lielpilsētās, vēstīja portāls "Shanghaiist".

Izmēģinājums Hebejas provincē nenotiks reālas satiksmes apstākļos, bet gan 300 metru garā īpaši izbūvētā posmā, lai gan iepriekš par projektu atbildīgie to plānoja veikt divus kilometrus garā posmā.

Jaunā veida autobuss pacelsies virs ierastās satiksmes, kas turpinās savu gaitu zem autobusa. Tā inženieris norāda, ka autobuss spēs pārvadāt 1400 pasažieru un tā maksimālais ātrums būs 60 kilometru stundā. Autobusa pabeigšanai nepieciešams viens gads.

Ķīna tamlīdzīgu ideju lolojusi jau ilgu laiku, bet maijā tā atdzima, kad jaunā veida autobusa modeli prezentēja 19.Pekinas Starptautiskajā augsto tehnoloģiju izstādē.

Modelis un tā videosimulācijas visā pasaulē izraisījušas spekulācijas, vai tāda veida autobuss ir transporta problēmu atrisinājuma brīnums vai viena no visu laiku sliktākajām idejām.

BNS / Foto: ekrānuzņēmum no video

Citi šobrīd lasa

Bolderājā grasās slēgt vienīgo latviešu vidusskolu 20
Modele Luīze Salmgrieze par laulību ar portugāli: "Patīk, ka vīrs labprāt runā par emocijām"
Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku 3
Pievienot komentāru