Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Putins licis valdībai sākt procesu tirdzniecības un ekonomisko attiecību normalizācijai. Par to Putins telefonsarunas laikā paziņojis Erdoanam.

Krievija atcels pret Turciju ieviestās sankcijas 7

Bizness un ekonomika
2016. gada 29. jūnijā 17:54 2016. gada 29. jūnijā 17:54
Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien licis valdībai atcelt pret Turciju ieviestās sankcijas.

Tiks atcelti arī ierobežojumi Krievijas tūristiem apmeklēt Turciju.

Putins paziņojis, ka Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans viņam solījis garantēt Krievijas pilsoņu drošību Turcijā.

Putins licis valdībai sākt procesu tirdzniecības un ekonomisko attiecību normalizācijai. Par to Putins telefonsarunas laikā paziņojis Erdoanam.

"Krievijas līderis paziņoja, ka liks valdībai sākt sarunas ar attiecīgajām Turcijas iestādēm, lai atjaunotu abpusēji izdevīgu divpusēju sadarbību tirdzniecības-ekonomiskajā un citās sfērās. Piebilsts arī, ka plānots atcelt ierobežojošos pasākumus uz Krievijas tūristu iespēju apmeklēt Turciju," pausts Kremļa preses dienesta paziņojumā.

Putinam un Erdoanam arī paredzēts tikties klātienē G20 samita laikā Ķīnā šī gada septembrī, kas būs pirmā abu līderu tikšanās kopš Krievijas bumbvedēja notriekšanas.

"Tikšanās tiek plānota Ķīnā G20 samita laikā septembrī," aģentūrai AFP trešdien atklāja Turcijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Jau vēstīts, ka abu valstu līderi trešdien aizvadījuši pirmo telefonsarunu, kopš Turcija pagājušā gada novembrī uz robežas ar Sīriju notrieca Krievijas bumbvedēju.

Krievijas un Turcijas attiecības saasinājušās, kopš 24.novembrī Turcijas iznīcinātāji pie Turcijas-Sīrijas robežas notrieca Krievijas bumbvedēju "Su-24". Turcija paziņojusi, ka Krievijas lidmašīna pārkāpusi tās gaisa telpu, bet Krievija to noliedz un uzstāj, ka tā bijusi Turcijas plānota provokācija. Ankara sākotnēji atteicās atvainoties par notikušo, savukārt Krievija ieviesa ekonomiskās sankcijas pret Turciju.

Erdoans pēc attiecību pasliktināšanās vēlējās tikties ar Putinu Parīzes klimata konferences laikā, tomēr Krievijas līderis to noraidīja.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Mājvieta Rīgā par 40 eiro: kā uzņēmīgi jaunieši dzīvo pamestajos Rīgas namos? 34
Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 18
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 1
Skatīt visus komentārus