Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Rīgas mērs Ušakovs apsver iespēju elektrību pirkt no Igaunijas 57

Bizness un ekonomika
2011. gada 21. februārī 10:33 2011. gada 21. februārī 10:33
Līdz ar Latvijas energokompānijas "Latvenergo" gaidāmo tarifu kāpumu, Rīgas mērs Nils Ušakovs plāno izvērtēt iespēju Rīgas domes uzņēmumos elektrību pirkt no igauņiem.

Igauņu kompānija "Enefit" var piedāvāt lētāku elektroenerģiju nekā „Latvenergo”.

"Cenu pieaugums nav labs. Es šodien došu uzdevumu pašvaldībai piederošiem uzņēmumiem apsvērt ideju pāriet pie igauņiem. Piemēram,  "Rīgas satiksmei" ar visiem tramvajiem un trolejbusiem," pirmdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica Ušakovs.

Viņš piebilda, ka juridiski tiek vērtēta arī iespēja mājsaimniecībām pirkt eleketroenerģiju no igaunijas kompānijas. Šajā procesā kā starpnieku varētu piesaistīt apvienoto namu pārvaldi.

Pēc Ušakova teiktā, Igaunijas energoapgādes uzņēmuma "Eesti Energia" meitaskompānija Latvijā "Enefit" vairumā gadījumu spēj piedāvāt lētāku elektrību, nekā  "Latvenergo" un domes uzņēmumiem ir jādod iespēja izvēlēties izdevīgāko elektrības piegādātāju.

Ušakovs piebilda, ka, piemēram, Rīgas centrāltirgus ir kļuvis par  "Enefit" klientu.

Rīgas domes vadītājs arī stāstīja, ka gaidāmais elektrības cenu pieaugums no Rīgas domes budžeta trūcīgo pabalstiem prasīs papildus 200- 300 tūkstošu latu.

Jau vēstīts, ka aprīlī gaidāms  "Latvenergo" tarifu pieaugums.  Pašlaik "Enefit" klientu portfelis Latvijā veido aptuveni 6% no kopējā Latvijas patēriņa, tostarp apmēram 14% no Latvijas atvērtā tirgus. Informācija "Enefit" mājaslapā liecina, ka elektroenerģiju no "Enefit" Latvijā pērk tādi uzņēmumi kā "Aldaris", "Cēsu alus", "Brīvais vilnis", "Aizkraukles banka", "Dobeles dzirnavnieks", "Ādažu čipsi", "Hanzas maiznīca", "Iki", "Rimi", "Rīgas piena kombināts", "Rīgas piensaimnieks", "Bauskas alus", "Rīgas vagonbūves rūpnīca", "Kvadra Pak" un citi.

Kompānija ar nosaukumu " Enefit" darbojas kopš 2009. gada 10. maija, iepriekš tās nosaukums bija "E.Energy". Uzņēmums darbību sāka pēc Latvijas elektroenerģijas tirgus liberalizācijas. Līdz tam Latviju ar elektrību nodrošināja tikai valstij piederošā kompānija "Latvenergo".

"Lursoft" informācija liecina, ka "Enefit" Komercreģistrā reģistrēts 2006. gada maijā, uzņēmuma.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Anna Krimele atklāti par mūsdienu ģimeni: "Es mācos būt laba pamamma vīra bērniem"
Sirdi plosošs skats: lepnā Rīgas centra dzīvoklī tualetē ieslēgts novārdzis un pārbijies suns 35
Nacionālā teātra direktors Vimba klāsta: šādi, kā ir tagad, ilgi izdzīvot nav iespējams 5
Skatīt visus komentārus

Лайма Вайкуле о своей диете: "Я могу есть, есть, есть, а потом не есть, не есть, не есть"