Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Krievijas interneta meklētāja, portālu un tiešsaistes pakalpojumu operators "Yandex" plāno ar pakalpojumu "Yandex.Taxi" ieiet Baltijas valstu, Kazahstānas un Gruzijas tirgos.

Latvijas taksometru tirgū grasās ienākt Krievijas vadošais pakalpojumu operators "Yandex.Taxi" 37

Bizness un ekonomika
2016. gada 26. jūlijā 20:25 2016. gada 26. jūlijā 20:25
Krievijas interneta meklētāja, portālu un tiešsaistes pakalpojumu operators "Yandex" plāno ar pakalpojumu "Yandex.Taxi" ieiet Baltijas valstu, Kazahstānas un Gruzijas tirgos.

"Yandex" meitasuzņēmums "Yandex.Taxi" plāno līdz gada beigām sākt darbību Rīgā, Tallinā, kā arī Kazahstānā un Gruzijā, intervijā laikrakstam "Vedomosti" atklāja "Yandex.Taxi" vadītājs.

"Rīgas taksometru parka" valdes priekšsēdis Kaspars Muižnieks informēja, ka aptuveni pirms pusgada ar kompāniju e-pasta formātā sazinājās "Yandex" pārstāvis un aicināja uz sadarbību. "Aizsūtījām e-pastu, lai norunātu iespējamo tikšanās laiku, bet tā arī nesaņēmām nekādu atbildi," informē kompānijas vadītājs. Viņš vērtē, ka "Yandex Taxi" ir samērā liels operators, kas, izmantojot mobilo aplikāciju, apkalpo daudzas Krievijas pilsētas. Pārsvarā šie pakalpojumi esot saistīti ar taksometriem zemo cenu segmentā.

Kā ironizē Muižnieks, "vismaz šie "draugi" nenāca ar paziņojumu, ka, ja mēs izlemsim nesadarboties, tad rītdienu varēsim arī nesagaidīt. Tā darīja visi pārējie aplikāciju piedāvātāji". Šādu kompāniju pasaulē esot tūkstošiem, tiesa gan tikai dažas esot ievērības cienīgas. Lielākā daļa no aplikāciju veidotājiem esot "prasti shēmotāji" - nopelna visi, izņemot tiešā pakalpojuma sniedzējs, sacīja uzņēmējs.

Viņš arī norāda, ka Latvijā nekāda taksometru tirgus patiesībā neesot. "Totālākais bardaks un bezatbildība politiskajā līmenī, tas ir Latvijas tirgus," secina Muižnieks. "Dažreiz pie sevis klusībā domāju, ko vēl varētu šajā nozarē dziļāk sačakarēt," secina Muižnieks.

Šomēnes "Yandex.Taxi" sāka darboties Erevānā un Minskā.

Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju "Yandex.Taxi" lietotne ir populārākā šāda veida lietojumprogramma Maskavā, Sanktpēterburgā un Jekaterinburgā. Nākamajos divos gados "Yandex.Taxi" cer kļūt par populārāko transporta lietojumprogrammu visā Neatkarīgo Valstu Sadraudzībā un neizslēdz iespēju iegādāties citus līdzīgus uzņēmumus, atklāja "Yandex.Taxi" vadītājs.

"Yandex.Taxi" sadarbojas tikai ar taksometru firmām un darbojas vairāk nekā 20 pilsētās Krievijā un Neatkarīgo Valstu Sadraudzībā.

LETA/Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 42
Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 21
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 20
Skatīt visus komentārus