Krievijas interneta meklētāja, portālu un tiešsaistes pakalpojumu operators "Yandex" plāno ar pakalpojumu "Yandex.Taxi" ieiet Baltijas valstu, Kazahstānas un Gruzijas tirgos.

Latvijas taksometru tirgū grasās ienākt Krievijas vadošais pakalpojumu operators "Yandex.Taxi" 37

Bizness
2016. gada 26. jūlijā 20:25
Krievijas interneta meklētāja, portālu un tiešsaistes pakalpojumu operators "Yandex" plāno ar pakalpojumu "Yandex.Taxi" ieiet Baltijas valstu, Kazahstānas un Gruzijas tirgos.

"Yandex" meitasuzņēmums "Yandex.Taxi" plāno līdz gada beigām sākt darbību Rīgā, Tallinā, kā arī Kazahstānā un Gruzijā, intervijā laikrakstam "Vedomosti" atklāja "Yandex.Taxi" vadītājs.

"Rīgas taksometru parka" valdes priekšsēdis Kaspars Muižnieks informēja, ka aptuveni pirms pusgada ar kompāniju e-pasta formātā sazinājās "Yandex" pārstāvis un aicināja uz sadarbību. "Aizsūtījām e-pastu, lai norunātu iespējamo tikšanās laiku, bet tā arī nesaņēmām nekādu atbildi," informē kompānijas vadītājs. Viņš vērtē, ka "Yandex Taxi" ir samērā liels operators, kas, izmantojot mobilo aplikāciju, apkalpo daudzas Krievijas pilsētas. Pārsvarā šie pakalpojumi esot saistīti ar taksometriem zemo cenu segmentā.

Kā ironizē Muižnieks, "vismaz šie "draugi" nenāca ar paziņojumu, ka, ja mēs izlemsim nesadarboties, tad rītdienu varēsim arī nesagaidīt. Tā darīja visi pārējie aplikāciju piedāvātāji". Šādu kompāniju pasaulē esot tūkstošiem, tiesa gan tikai dažas esot ievērības cienīgas. Lielākā daļa no aplikāciju veidotājiem esot "prasti shēmotāji" - nopelna visi, izņemot tiešā pakalpojuma sniedzējs, sacīja uzņēmējs.

Viņš arī norāda, ka Latvijā nekāda taksometru tirgus patiesībā neesot. "Totālākais bardaks un bezatbildība politiskajā līmenī, tas ir Latvijas tirgus," secina Muižnieks. "Dažreiz pie sevis klusībā domāju, ko vēl varētu šajā nozarē dziļāk sačakarēt," secina Muižnieks.

Šomēnes "Yandex.Taxi" sāka darboties Erevānā un Minskā.

Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju "Yandex.Taxi" lietotne ir populārākā šāda veida lietojumprogramma Maskavā, Sanktpēterburgā un Jekaterinburgā. Nākamajos divos gados "Yandex.Taxi" cer kļūt par populārāko transporta lietojumprogrammu visā Neatkarīgo Valstu Sadraudzībā un neizslēdz iespēju iegādāties citus līdzīgus uzņēmumus, atklāja "Yandex.Taxi" vadītājs.

"Yandex.Taxi" sadarbojas tikai ar taksometru firmām un darbojas vairāk nekā 20 pilsētās Krievijā un Neatkarīgo Valstu Sadraudzībā.

LETA/Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Izlasi

Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 8
Ģimene Rīgā nošauj greizi, saviem spēkiem ārstējot bērnu. Iesaistās mediķi 12
Miris bijušais politiķis Oskars Grīgs
Skatīt visus komentārus