Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Jaunos "Latvenergo" tarifus apstrīd tiesā 6

Bizness un ekonomika
2011. gada 9. martā 12:02 2011. gada 9. martā 12:02
Šodien Administratīvajā rajona tiesā iesniegta sūdzība par jaunajiem AS "Latvenergo" elektroenerģijas tarifiem, kam spēkā jāstājas šā gada 1.aprīlī.

Kā informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Ksenija Novikova, pieteikumu iesniegusi SIA "Sātiņi-S", taču, tā kā šīs firmas juridiskā adrese ir Kurzemes reģionā, tad pieteikums šīsdienas laikā tiks pārsūtīts uz Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namu, kam tad arī būs jālemj par to, vai pieteikumu pieņemt un ierosināt administratīvo lietu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) akceptējusi "Latvenergo" elektroenerģijas tarifu projektu, kas paredz jaunu tarifu aprēķināšanas kārtību no šā gada 1.aprīļa.

Saskaņā ar jaunajiem tarifiem vairāk būs jāmaksā mājsaimniecībām, kas tērē vairāk. Tarifs būs atkarīgs no patēriņa apjoma gada garumā, un uzskaiti sāks no 1.aprīļa. Par pirmajām 1200 kilovatstundām (kWh) būs jāmaksā pašreizējais tarifs - 8,25 santīmi par kWh. Kad šis patēriņa apjoms tiks pārsniegts, tarifs būs 10,74 santīmi par kWh.

Pēc "Latvenergo" aprēķiniem, apmēram 30% mājsaimniecību ikmēneša maksa par elektrību gada griezumā pieaugs vidēji par latu, 16% mājsaimniecību ikmēneša maksa pieaugs vidēji par 4,36 latiem, bet 6% - par vairāk nekā desmit latiem. Puse mājsaimniecību neizjutīs tarifu izmaiņas.

Juridiskajām personām, kam nav pienākums pirkt elektrību brīvajā tirgū, no 1.aprīļa tiks piemērota tirgus cena, bet līdzšinējā viena tarifu plāna vietā varēs izvēlēties no trīs.

Pēc "Latvenergo" sniegtās informācijas, vidēji no 1.aprīļa tarifs mainīsies par 21%.

LETA

Citi šobrīd lasa

Cilvēki Rīgā nesaprot, kāpēc kļuvis tik grūti izsaukt taksometru. Kas notiek? 41
Anna Krimele atklāti par mūsdienu ģimeni: "Es mācos būt laba pamamma vīra bērniem"
Dabīgais paracetamols jeb - viss, kas nepieciešams, lai samazinātu sāpes 1
Skatīt visus komentārus

Лайма Вайкуле о своей диете: "Я могу есть, есть, есть, а потом не есть, не есть, не есть"