Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Solidaritātes nodokli piemēro darba ņēmēju atalgojuma daļai, kura pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu griestus.

Solidaritātes nodokli varētu integrēt citos nodokļos 3

Bizness un ekonomika
2016. gada 2. augustā 23:49 2016. gada 2. augustā 23:49
Spriežot par nākamā gada valsts budžetu, valdība rosinājusi pārskatīt solidaritātes nodokli, paredzot tā integrāciju citos nodokļos, informēja Finanšu ministrijā.

Konkrēts lēmums gan otrdien vēl netika pieņemts, un par konkrēto risinājumu tiks gatavots atsevišķs priekšlikums.

Kā ziņots, valdības sociālie partneri uzskata, ka ir nepieciešams atcelt solidaritātes nodokli. Par to spriests Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Budžeta un nodokļu apakškomitejas sēdē. Latvijas Darba devēju konfederācijas vadītāja Līga Meņģelsone norāda, ka ir labi, ja strādājošie saņem lielas un legālas algas, tāpēc nodokļu sistēmai algas ir uz to jāvirza.

Meņģelsone paskaidroja, ka solidaritātes nodoklis varētu kļūt par sociālā nodokļa nodevu. Vaicāta, vai lielo algu saņēmējiem netiks noteikti sociālo iemaksu griesti, Meņģelsone skaidroja, ka būtu jāpiemēro kāds koeficients no sociālā budžeta finansētajiem un veiktajām iemaksām atbilstošajiem īstermiņa izdevumiem - slimības, maternitātes un bezdarbnieku pabalstiem, taču attiecībā uz pensiju uzkrājumu nebūtu vajadzīgi nekādi ierobežojumi.

Satversmes tiesa (ST) ierosināja vairākas lietas par atsevišķu Solidaritātes nodokļa likuma normu atbilstību Satversmei. Vairāki uzņēmēji un uzņēmumi ST bija apstrīdējuši no šī gada ieviesto tā dēvēto solidaritātes nodokli, informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK). Pēc LTRK aicinājuma vērsties ST, lai tiktu atcelts solidaritātes nodoklis, 20 privātpersonas un deviņi uzņēmumi nolēmuši realizēt savas tiesības un iesniegt prasību, lai atgūtu pārmaksātos līdzekļus un panāktu jaunieviestā nodokļa atcelšanu.

Šā gada 1.janvārī stājās spēkā Saeimas pērn atbalstītais jaunais Solidaritātes nodokļa likums. Solidaritātes nodokli piemēro darba ņēmēju atalgojuma daļai, kura pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu griestus.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Martinu Dukuru diskvalificē. Mūsu skeletona zvaigzne paliek bez devītā Pasaules kausa uzvarētāja titula 152
Pārbauda gadījumu par vīriešiem Mārupē, kuri lika mašīnā iekāpt mazam zēnam 17
"Rīgas ūdens" iedzīvotājiem pēkšņi piestādījis savādus rēķinus tūkstošiem eiro apmērā 34
Pievienot komentāru