Solidaritātes nodokli piemēro darba ņēmēju atalgojuma daļai, kura pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu griestus.

Solidaritātes nodokli varētu integrēt citos nodokļos 3

Bizness
2016. gada 2. augustā 23:49
Spriežot par nākamā gada valsts budžetu, valdība rosinājusi pārskatīt solidaritātes nodokli, paredzot tā integrāciju citos nodokļos, informēja Finanšu ministrijā.

Konkrēts lēmums gan otrdien vēl netika pieņemts, un par konkrēto risinājumu tiks gatavots atsevišķs priekšlikums.

Kā ziņots, valdības sociālie partneri uzskata, ka ir nepieciešams atcelt solidaritātes nodokli. Par to spriests Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Budžeta un nodokļu apakškomitejas sēdē. Latvijas Darba devēju konfederācijas vadītāja Līga Meņģelsone norāda, ka ir labi, ja strādājošie saņem lielas un legālas algas, tāpēc nodokļu sistēmai algas ir uz to jāvirza.

Meņģelsone paskaidroja, ka solidaritātes nodoklis varētu kļūt par sociālā nodokļa nodevu. Vaicāta, vai lielo algu saņēmējiem netiks noteikti sociālo iemaksu griesti, Meņģelsone skaidroja, ka būtu jāpiemēro kāds koeficients no sociālā budžeta finansētajiem un veiktajām iemaksām atbilstošajiem īstermiņa izdevumiem - slimības, maternitātes un bezdarbnieku pabalstiem, taču attiecībā uz pensiju uzkrājumu nebūtu vajadzīgi nekādi ierobežojumi.

Satversmes tiesa (ST) ierosināja vairākas lietas par atsevišķu Solidaritātes nodokļa likuma normu atbilstību Satversmei. Vairāki uzņēmēji un uzņēmumi ST bija apstrīdējuši no šī gada ieviesto tā dēvēto solidaritātes nodokli, informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK). Pēc LTRK aicinājuma vērsties ST, lai tiktu atcelts solidaritātes nodoklis, 20 privātpersonas un deviņi uzņēmumi nolēmuši realizēt savas tiesības un iesniegt prasību, lai atgūtu pārmaksātos līdzekļus un panāktu jaunieviestā nodokļa atcelšanu.

Šā gada 1.janvārī stājās spēkā Saeimas pērn atbalstītais jaunais Solidaritātes nodokļa likums. Solidaritātes nodokli piemēro darba ņēmēju atalgojuma daļai, kura pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu griestus.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Izlasi

Dienas bilde: biedri iesmej par Barona ielas miskastē iesprūdušo draugu 25
Anglijas latviešus sajūsmina "Musiqq" koncerts Lesterā 32
Miris bijušais politiķis Oskars Grīgs
Pievienot komentāru