"Nu nevar tā bļaustīties pa visu Latviju," - Valsts kontroles paziņojumu dēļ krītas Rīgas brīvostas kravu apjoms, uzskata Leonīds Loginovs.

Runas par brīvostā sazagtiem miljoniem atbaida investorus un kaitē kravu apjomam, pauž Loginovs 19

Bizness
2016. gada 9. augustā 08:23
Valsts kontroles paziņojumu dēļ par nelikumībām Rīgas brīvostā, krītas brīvostas kravu apjoms, uzskata Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs.

Loginovs intervijā laikrakstam "Diena" norāda, ka brīvostā ir zaudējumi - kravu apjomi krītas dēļ šiem skaļajiem paziņojumiem par it kā nozagtajiem miljoniem, ko gan neviens nav pierādījis.

"Pasaulē jau nekas tā vienkārši nenotiek. Tāpat kā cilvēki, tā arī lietas saistītas viena ar otru. Ja investors gribēja nākt un izdzirdēja, ka te zog desmitiem miljonus, ko tad viņš te ieguldīs," saka Loginovs.

Viņaprāt, Valsts kontrolei vajadzētu turēt muti ciet, nebazūnēt to, kas nav pierādīts. Jo tas esot tikai dažu speciālistu viedoklis.

"Nu nevar tā bļaustīties pa visu Latviju, ka 41 miljons nozagts, ja tam nav nekāda pamata. Tas nevar palikt nesodīts," teica Loginovs.

Kā ziņots, Valsts kontrole revīzijā konstatēja, ka Rīgas brīvostas pārvalde, noslēdzot līgumus ar ārpakalpojumu sniedzējiem un samaksājot tiem par tādu uzdevumu veikšanu, kas ir noteikti brīvostas darbinieku amata aprakstos, pretēji normatīvajā aktā noteiktajam izlietoja finanšu līdzekļus vismaz 611 888 eiro apmērā. Revīzijā arī konstatēti papildu izdevumi saistībā ar noliktavu celtniecību.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa iepriekš norādījusi, ka atļauja noliktavas būvēšanai tika dota 2011.gadā. Taču jau 2009.gadā bija zināms, ka šī teritorija būs nepieciešama Krievu salas projekta realizēšanai. Līdz ar to kāds noteikti esot atbildīgs par to, ka šādas noliktavas būvniecībai tika dota atļauja un, lai pēc tam šo noliktavu pārceltu, bija nepieciešams izlietot miljons eiro.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi kriminālprocesu par iespējamiem kriminālpārkāpumiem Rīgas brīvostā.

Savukārt brīvostas pārvalde nesaskata pārkāpumus Krievu salas projekta īstenošanā un neatzīst Valsts kontroles atzinumā norādītos pārmetumus, līdz ar to nesaskata pamatu kriminālprocesa sākšanai par iespējamiem kriminālpārkāpumiem.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Izlasi

"Laba apetīte taču ir veselības pazīme!" - diētas ārsts Andis Brēmanis atmasko apsēstību notievēt 11
Sists, vajāts, sodīts jeb - viņš ir atbildīgs par simtiem grafiti zīmējumu Rīgā 31
Spītējot lietum, vairāki simti motobraucēju pierūcina Rīgu 18
Skatīt visus komentārus