Ņujorka pēc “Brexit” referenduma kļuvusi par dzīvošanai dārgāko pilsētu pasaulē.

Ņujorka gāzusi Londonu no dzīvošanai visdārgākās pilsētas troņa 4

Bizness un ekonomika
2016. gada 9. augustā 10:22 2016. gada 9. augustā 10:22
Ņujorka ir kļuvusi par dzīvošanai un darbam dārgāko pilsētu pasaulē, atņemot šo godu Londonai pēc referenduma par “Brexit” (Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības), kuram sekoja dramatisks britu mārciņas kursa kritums pret ASV dolāru, vēsta Ķīnas ziņu aģentūra “Sjiņhua”, atsaucoties uz nekustamo īpašumu aģentūras “Savills” pētījumu.

Pētījumā tika noskaidrots, cik vienam strādājošajam gada laikā izmaksā dzīvošana īrētā mājoklī un strādāšana birojā.

Gada izmaksas par mājokli Ņujorkā strādājošam cilvēkam ir pieaugušas par 2% salīdzinājumā ar 2015.gada decembri, sasniedzot 114 010 ASV dolārus (102 832 eiro). Honkongā šīs izmaksas ir pieaugušas par 1% līdz 100 984 ASV dolāriem (91 083 eiro), un Honkonga šai ziņā ir otrajā pozīcijā pasaulē.

Londona divarpus gadus bija pirmajā vietā, bet tagad noslīdējusi uz trešo vietu, jo dzīvošanas izmaksas Lielbritānijas galvaspilsētā sarukušas par 11% līdz 100 141 ASV dolāram (90 323 eiro), krītoties mārciņas vērtībai pret dolāru.

““Brexit”” ir padarījusi Londonu konkurētspējīgāku vismaz izmaksu ziņā. Protams, citi faktori var nozīmēt, ka tā tāda nebūs,” atzina “Savills” vadītāja Jolanda Bārnsa.

Tokija ir pakāpusies uz ceturto vietu, jo tur dzīvošanas izmaksas pieaugušas par 22% līdz 85 334 ASV dolāriem (76 968 eiro). “Tas ir svarīgi Tokijai,” sacīja Bārnsa, atzīmējot, ka nekustamo īpašumu vērtību Tokijā lielā mērā ietekmē ienākumi no to izīrēšanas.

Dzīvošanai dārgāko pilsētu sarakstā Tokijai seko Parīze, Sanfrancisko, Singapūra, Dubaija, Sidneja un Losandželosa.

LETA/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Pasaules čempions Mairis Briedis. Intervija mirkli pirms supersērijas 13
Miesīga meita zvērīgi nogalina PSRS hokeja leģendu Tolmačovu 14
Tauta sāji smej par prezidenta Vējoņa angļu valodu - viņa runā ANO sabiruši gluži neizrunājami vārdi 25
Skatīt visus komentārus