Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Līdz 2017.gada vidum paredzēti projektēšanas darbi, bet būvdarbi un sakārtošanas darbi sāksies nākamā gada rudenī.

Bijušās Ķemeru sanatorijas pārveide par pieczvaigžņu viesnīcu izmaksās 22 miljonus eiro 12

Bizness un ekonomika
2016. gada 12. augustā 17:53 2016. gada 12. augustā 17:53
Bijušās Ķemeru sanatorijas pārveide par pieczvaigžņu viesnīcu "Park Hotel Ķemeri" izmaksās 22 miljonus eiro, stāsta topošās viesnīcas pārvaldītājas SIA "Park Hotel Ķemeri" pārstāve Gita Želve.

Viesnīcas izveide ir pirmais Ķemeru bijušās sanatorijas atjaunošanas posms. Otrais posms būs "wellness" jeb labsajūtas klīnika, ko plānots atklāt 2022.gadā, kamēr viesnīcas atklāšana paredzēta 2018.gada maijā.

Želve atzīmē, ka precīzas klīnikas izmaksas patlaban vēl nav zināmas. Taču viņa norāda, ka tā atradīsies bijušās Ķemeru kūrorta poliklīnikas ēkā, kuras platība ir aptuveni 12 000 kvadrātmetru. Klīnika būs izvietota trīs stāvos.

"Park Hotel Ķemeri" un iecerētās klīnikas īpašnieks ir starptautiskais fonds "G Capital Europe", kas investē Eiropas aktīvos. "G Capital Europe" īpašnieki ir vairāki investori, kuri iegulda naudu šajā fondā, norāda Želve.

Kā iepriekš teica "G Capital Europe" izpilddirektors Džordžs Džouns, bijušās kūrorta poliklīnikas izveidē plānots ieguldīt 12 līdz 15 miljonus eiro, kopumā investīciju apjomam pārsniedzot 30 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka kultūrvēsturiskā parka atjaunošanā vairāk nekā 42 hektāru platībā, pievedceļu un ielas posmu atjaunošanā, interaktīva dabas tūrisma objekta izbūvē, teritorijas labiekārtošanā un autostāvvietu izbūvē Emīla Dārziņa ielā, kas veicinās Jūrmalas pilsētas sociālekonomisko attīstību un tūristu skaita pieaugumu, Jūrmalas dome plāno piesaistīt no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem 14,5 miljonus eiro, līdzfinansējot ar trīs līdz četriem miljoniem eiro.

Līdz 2017.gada vidum paredzēti projektēšanas darbi, bet būvdarbi un sakārtošanas darbi sāksies nākamā gada rudenī.

Kā ziņots, vēsturiskajā sanatorijas kompleksā "Ķemeri" plānots veidot pieczvaigžņu viesnīcu "Park Hotel Ķemeri" un "wellness" jeb labsajūtas klīniku.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Park Hotel Ķemeri" dibināta 2014.gada 16.septembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3000 eiro. "Park Hotel Ķemeri" pilnībā pieder Kiprā reģistrētajai kompānijai "Ravenclaw Limited".

Kā ziņots, 1998.gadā Ķemeru sanatoriju iegādājās uzņēmums "Ominasis Latvia", kas piederēja Saūda Arābijas investoram Omāram Saleham Al Hamdi. Kopš tā laika uzņēmums regulāri izpelnījās pārmetumus par privatizācijas nosacījumu nepildīšanu, pārāk lēniem rekonstrukcijas darbiem un nepietiekamu investīciju ieguldīšanu. Tāpat uzņēmums regulāri bija iesaistīts dažādās tiesvedībās par saistību nepildīšanu.

2003.gadā ekskluzīvo viesnīcu ķēde "Kempinski" apliecināja, ka ir gatava kļūt par sanatorijas "Ķemeri" operatoru jeb apsaimniekotāju pēc tās rekonstrukcijas pabeigšanas. Tomēr rekonstrukcija ieilga.

Uzņēmums "Ominasis Latvia" neiesniedza darbības pārskatu par 2011.gadu. Savukārt 2010.gada pārskatā vēl tika apgalvots, ka "Ominasis" regulāri komunicējot ar "viesnīcu operatoru "Kempinski", kas turpina nodrošināt ikdienas tehnisko kontroli sanatorijā "Ķemeri"", un jau 2011.gadā noteikti tikšot "pabeigta topošās viesnīcas "Ķemeri" rekonstrukcija" un nekavējoties sākšoties sagatavošanas darbi "Kempinski" ķēdes viesnīcas atvēršanai.

2012.gadā bez pēdām pazuda arābu investoriem piederošā SIA "Ominasis Latvia". Uzņēmums nespēja pabeigt Ķemeru sanatorijas rekonstrukciju un piedzīvoja vienu maksātnespējas pieteikumu un tiesvedību pēc otras.

2014.gada oktobrī savu gatavību iegādāties maksātnespējīgajai "Ominasis Latvia" piederošo Ķemeru sanatorijas mantas kopumu izsolē apliecināja "Park Hotel Ķemeri", taču mēnesi vēlāk izsole tika atzīta par nenotikušu, jo uzvarētājs nebija noteiktajā laikā samaksājis par pirkumu.

Pērn februārī kreditoru sapulcē tika apstiprināta Ķemeru sanatorijas nekustamā īpašuma pārdošana, un īpašumu nolemts pārdot nodrošinātajam kreditoram SIA "Arhiidea". Pārdošanas cena tika noteikta atbilstoši pēdējās nenotikušās izsoles sākumcenai - 2,86 miljoni eiro.

Ķemeru sanatorija Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam piederošās SIA "Park Hotel Ķemeri" īpašumā oficiāli nonāca 2015.gada 6.februārī, kad tiesa apstiprināja cesijas darījumu starp sanatorijas pircēju SIA "Arhiidea" un SIA "Park Hotel Ķemeri". Līdz ar to "Arhiidea" visas savas prasījuma tiesības cedējusi "Park Hotel Ķemeri".

Kā ziņots, šogad parakstīts nodomu protokols starp Jūrmalas domi un uzņēmumu "Park Hotel Ķemeri". Protokols paredz Ķemeru sanatorijas kompleksa atjaunošanu, sākot tajā viesnīcas un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu līdz 2019.gada 1.oktobrim, radot vismaz 195 jaunas darbvietas.

Kā  informēja pilsētas domes pārstāve Ieva Aile, pašvaldība, parakstot protokolu, apliecinājusi, ka ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma atbalstu sakārtos pieguļošo infrastruktūru - atjaunos vēsturisko Ķemeru parku, izveidos interaktīvu dabas tūrisma objektu, sakārtos ceļus un autostāvvietas.

Tāpat vēstīts, ka līgumu ar "Park Hotel Kemeri" par sanatorijas "Ķemeri" tehnoloģisko atbalstu un objekta rekonstrukciju ir parakstījis Krievijas viesnīcu tīkls "Heliopark Hotels&Resorts".


LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 17
Visvairāk "Zelta Mikrofona" nominācijas saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 10
Feisbukā publicēts selfijs palīdz atklāt 18 gadus vecas meitenes slepkavību 2
Skatīt visus komentārus