Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šogad kartupeļu raža būs mazāka nekā pērn; uz rekordražām nevar cerēt.

Latvijā šogad visai švaka kartupeļu raža 1

Bizness un ekonomika
2016. gada 15. augustā 10:03 2016. gada 15. augustā 10:03
Šogad kartupeļu raža Latvijā būs mazliet mazāka nekā pērn, un līdzšinējo laika apstākļu dēļ uz rekordražām nevar cerēt, teica Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

"Rekordražas šogad noteikti nebūs. Raža būs vidēja, nedaudz mazāka kā pērn," teica Kraukle.

Viņa norādīja, ka raža šogad būs mazāka, jo bija pārlieku maz mitruma jūnijā, līdz ar to aizmetās mazāk bumbuļu. Savukārt patlaban kartupeļu attīstību ierobežo kartupeļu lakstu puves izplatība, kuru ir grūti ierobežot ne tikai bioloģiski, bet arī konvencionāli audzētajos kartupeļu laukos - lietus dēļ uz lauka ir sastājies ūdens un kartupeļus ir grūti miglot.

Kraukle piebilda, ka lakstu puves izplatība ir problēma visā Latvijā. "Lakstu puve ir visur, nav nevienas vietas, kuru tā spēcīgi neapdraud," teica Kraukle. Vienlaikus viņa piebilda, ka pagaidām ir grūti izvērtēt, vai bioloģisko kartupeļu, kuri ir mazāk aizsargāti pret kartupeļu lakstu puvi, raža būs mazāka nekā pērn. Kartupeļu turpina attīstīties, tāpēc to varēs izvērtēt vēlāk.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Karalienes Elizabetes apakšveļas piegādātāja zaudē titulu 60
Svētdienas vakarā Liepājā fiksēts šoziem lielākais sals 5
Ludzas žurnālistes Anitas Daukštes nodedzinātās mājas lieta: informācija nākusi no kontrabandista Kononova 12
Pievienot komentāru