Šogad kartupeļu raža būs mazāka nekā pērn; uz rekordražām nevar cerēt.

Latvijā šogad visai švaka kartupeļu raža 1

Bizness
2016. gada 15. augustā 10:03
Šogad kartupeļu raža Latvijā būs mazliet mazāka nekā pērn, un līdzšinējo laika apstākļu dēļ uz rekordražām nevar cerēt, teica Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

"Rekordražas šogad noteikti nebūs. Raža būs vidēja, nedaudz mazāka kā pērn," teica Kraukle.

Viņa norādīja, ka raža šogad būs mazāka, jo bija pārlieku maz mitruma jūnijā, līdz ar to aizmetās mazāk bumbuļu. Savukārt patlaban kartupeļu attīstību ierobežo kartupeļu lakstu puves izplatība, kuru ir grūti ierobežot ne tikai bioloģiski, bet arī konvencionāli audzētajos kartupeļu laukos - lietus dēļ uz lauka ir sastājies ūdens un kartupeļus ir grūti miglot.

Kraukle piebilda, ka lakstu puves izplatība ir problēma visā Latvijā. "Lakstu puve ir visur, nav nevienas vietas, kuru tā spēcīgi neapdraud," teica Kraukle. Vienlaikus viņa piebilda, ka pagaidām ir grūti izvērtēt, vai bioloģisko kartupeļu, kuri ir mazāk aizsargāti pret kartupeļu lakstu puvi, raža būs mazāka nekā pērn. Kartupeļu turpina attīstīties, tāpēc to varēs izvērtēt vēlāk.

Kartupeļu Audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Izlasi

Sandra Bulloka jau atkal izīrē savu māju Holivudā. Interesē? 3
Bezdarbniece no Rīgas laimē lielu naudas summu. Daļu sola veltīt cēliem mērķiem 20
Modes pasaule jūk prātā ārkārtīgi dārgas somas dēļ. "Ikea" tādu tašu piedāvā par 1 eiro 5
Pievienot komentāru