Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēdējos septiņus gadus "Swedbank Latvija" vadījušais Māris Mančinskis pieņēmis izaicinājumu pamest uzņēmumu un strādāt ārzemēs.

"Swedbank Latvija" mainās vadība; Māris Mančinskis pamet amatu 14

Bizness un ekonomika
2016. gada 19. augustā 10:18 2016. gada 19. augustā 10:18
Pēc septiņiem darba gadiem "Swedbank Latvija" valdes priekšsēdētāja amatā Māris Mančinskis pieņēmis lēmumu savas darba gaitas turpināt starptautiskā uzņēmumā ārpus Latvijas un "Swedbank" grupas, informēja "Swedbank".

No 12.septembra valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīs pašreizējais valdes loceklis un "Swedbank" Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Reinis Rubenis, kura apstiprināšana amatā tiks saskaņota ar Eiropas Centrālo banku.

"Mančinskis ir veiksmīgi vadījis "Swedbank" Latvijā un devis nozīmīgu ieguldījumu "Swedbank" darbībai arī Baltijas mērogā. Mēs ļoti augstu vērtējam viņa taisnīgo un racionālo vadības manieri, kas nodrošinājusi bankai spēcīgu finanšu sniegumu, augstu klientu apmierinātību un zīmola novērtējumu. Es vēlos pateikties Mančinskim par viņa ieguldījumu un sadarbību visu šo gadu garumā. Mums ir patiesi žēl par viņa lēmumu, tomēr novēlam veiksmi un izaugsmi turpmākajās gaitās," saka "Swedbank" vadītājs Baltijā Prīts Perenss.

Pirms 17 gadiem Mančinskis darbu "Swedbank" sāka investīciju bankas pakalpojumu jomā un kopš tā laika ir ieņēmis dažādus vadošus amatus visā "Swedbank" grupā, tostarp vadījis "Swedbank" grupas uzņēmumu Krievijā.

Mančinskis Latvijā ir pazīstams ne vien kā lielākā ārvalstu investora pārstāvis un Latvijas Komercbanku asociācijas padomes priekšsēdētājs, bet arī finanšu nozares viedokļu līderis, informē "Swedbank". Pēdējā laikā viņš aktīvi ir piedalījies tādu ar finansēm tiešā veidā nesaistītu ilgtermiņa jautājumu risināšanā kā izglītības kvalitātes uzlabošana un sabiedrības uzņēmējspēju veicināšana.

"Gan man, gan bankai ir jāsper nākamie soļi attīstībā - esmu gandarīts, ka mēs visi tālāk dodamies jau daudz zinošāki, pieredzējušāki un izturīgāki. Tāpat esmu drošs, ka Reinis Rubenis, kurš jau sevi ir pierādījis kā talantīgs vadītājs, turpinās veiksmīgi īstenot "Swedbank" ilgtermiņa redzējumu un mērķus," atzīst Mančinskis.

Rubenis finanšu sektorā strādā jau 19 gadus, no kuriem deviņus "Swedbank" komandā, kā arī ir "Nasdaq OMX Riga" padomes loceklis un Latvijas Centrālā depozitārija padomes loceklis. Augstāko izglītību finanšu specialitātē Rubenis ieguvis Stokholmas Ekonomikas augstskolā, vēlāk studējis teoloģiju Latvijas Universitātē.

"Swedbank" ir pēc aktīviem un klientu skaita lielākā banka Latvijā. "Swedbank" Latvijā 2015.gadā strādāja ar 121 miljona eiro peļņu.

Kā ziņots, Mančinskis "Swedbank" Latvijas struktūrvienības vadītāja amatā stājās 2009.gada februārī, nomainot šajā amatā Māri Avotiņu.

Šī gada pirmajā pusgadā "Swedbank" Latvijā peļņa bija 52 miljoni eiro, kas ir par 9% mazāk, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn. Peļņas samazināšanos ietekmēja iepriekš veikto uzkrājumu atbrīvošana mazākos apjomos.

"Swedbank" kredītportfelis, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pirmajā pusgadā audzis par 5%.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 15
Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 61
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 17
Skatīt visus komentārus