Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Patlaban "Dominā" pārtiku var iegādāties nelielā "Aibe" veikaliņā, savukārt "Prismas" vietā notiek rekonstrukcija un pošas ievākties "Rimi" hipermārkets.

Veikals "Aibe" tirdzniecības centrā "Domina" varētu palikt arī pēc "Rimi" hipermārketa atklāšanas 7

Bizness un ekonomika
2016. gada 20. augustā 19:12 2016. gada 20. augustā 19:12
Augusta sākumā atklātais zīmola "Aibe" veikals tirdzniecības centrā "Domina Shopping" varētu palikt arī pēc tam, kad centrā tiktu atklāts "Rimi" hipermārkets, stāsta mazumtirdzniecības uzņēmumu alianses "Latvijas Neatkarīgo tirgotāju kooperācija" (LNTK) valdes loceklis Uldis Priekulis.

Viņš apstiprina, ka saskaņā ar patlaban esošo plānu veikals "Aibe" apmeklētājiem būs pieejams līdz brīdim, kad centrā "Domina" būs atvērts "Rimi" hipermārkets. Taču pēc tam tiks pārrunāti sadarbības nosacījumi ar telpu īpašniekiem.

"Ja būs ekonomiskais pamatojums, veikalu būs iespējams uzturēt arī turpmāk," norāda Priekulis, piebilstot, ka neliela pārtikas veikala priekšrocība vienmēr ir bijusi iespēja uzturēt katrai konkrētai vietai īpaši izveidotu preču klāstu, kamēr "lielveikalos pieejamais klāsts ir standartizēts."

Jau ziņots, ka 5.augustā centrā "Domina" atklāts veikals "Aibe".

Kā aģentūrai LETA atklāja tīkla "Aibe" pārstāve Jeļena Avdejeva, šī veikala izveidē investēti 70 000 eiro. Veikala platība ir ap 600 kvadrātmetri, tas atrodas starp veikaliem "Lattelecom" un "Euronics".

"Domina Shopping" direktore Dina Bunce iepriekš teica, ka "Aibe" atvērta, lai nodrošinātu tirdzniecības centra apmeklētājiem iespēju iegādāties pārtikas pamata preces laikā, kamēr notiek ceturtdaļas tirdzniecības centra jeb vairāk nekā 12 000 kvadrātmetru platības rekonstrukcija. Šis esot pagaidu risinājums līdz rekonstrukcijas beigām. "Vēlamies uzsvērt, ka šis ir pagaidu risinājums līdz rekonstrukcijas beigām. Pēc tam renovētajā daļā "Domina Shopping" apmeklētāju ērtībai tiks atvērti aptuveni 25 jauni mājlietu, hobijlietu, interjera, elektronikas preču veikali un pakalpojumu vietas, tostarp arī hipermārkets "Rimi"."

Veikalu "Aibe" centrā "Domina" pārvalda SIA "Tropiks-Ali".

Uzņēmums pērn apgrozīja 481 249 eiro, kas ir krass apgrozījuma kritums, salīdzinot ar 2014.gadu, kad apgrozījums bija 2,6 miljoni eiro. Pērn uzņēmums cieta arī zaudējumu 72 569 eiro apmērā, bet 2014.gadā strādāja ar peļņu 278 717 eiro apmērā.

SIA "Tropiks-Ali" dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2840 eiro. "Tropiks-Ali" pilnībā pieder Aliguseinam Šihaļijevam.

Patlaban LNTK apvieno 326 partnerus, kuri Latvijā atvēruši vairāk nekā 640 veikalus. LNTK ir alianses "Aibe" dalībniece, kas ir lielākā tirgotāju kooperācija Baltijas valstīs.

Jau vēstīts, ka vietā, kur līdz šā gada maija nogalei atradās veikals "Prisma", turpmāk plānots izvietot mazumtirgotāja SIA "Rimi Latvia" veikalu, aģentūru LETA informēja "Rimi Latvia" nekustamo īpašumu un mazumtirdzniecības tīkla attīstības direktors Didzis Kirstuks.

Nomas līgumu par telpu īri tirdzniecības centrā "Rimi Latvia" noslēdza jūlija sākumā, vienojoties ar tirdzniecības centra jauno īpašnieku Igaunijas fondu "EfTEN Kinnisvarafond II AS" ("EfTEN"), kas par 74,5 miljoniem eiro no "KanAm Grund Kapitalverwaltungsgesellschaft mbH" šī gada jūlijā iegādājies tirdzniecības centru "Domina Shopping".

Kā atzina Kirstuks, vēl nav iespējams precizēt, kad apmeklētāji tirdzniecības centrā varēs sākt izmantot "Rimi" hipermārketa piedāvājumu, jo pēc dokumentu iesniegšanas vēl jāsaņem oficiāla atļauja no Konkurences padomes.

Kā ziņots, šī gada martā AS "Prisma Latvija" nepanāca vienošanos ar tirdzniecības centra "Domina Shopping" īpašniekiem par telpu nomas līguma turpināšanu, līdz ar to 31.maijā šajā tirdzniecības centrā tika slēgts "Prisma Domina" veikals. Savukārt "Domina Shopping" pēc tam informēja par rekonstrukcijas veikšanu iepriekš veikala "Prisma" aizņemtajās tirdzniecības centra zonās. Kopējā rekonstruējamā platība ir ceturtdaļa tirdzniecības centra jeb vairāk nekā 12 000 kvadrātmetru.

"EfTEN Real Estate Fund II AS" ir 2015.gadā dibināts slēgtā tipa nekustamo īpašumu fonds. Fonda pārvaldību nodrošina uzņēmums" EfTEN Capital AS", kas ir dibināts 2008.gadā. Uzņēmuma alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka licenci ir izsniegusi Igaunijas Finanšu uzraudzības iestāde.

Kā ziņots, "Domina Shopping" pārvaldītāja SIA "Baltic Red" pērn apgrozīja 459 335 eiro un nopelnīja 29 147 eiro. SIA "Baltic Red" dibināta 2007.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2845 eiro. "Baltic Red" pieder Lietuvas kompānijai "Baltic Red".

LETA/ Foto: Artūrs Kapša/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTO. Redzēti sabiedrībā! Populāri Latvijas cilvēki visdažādākajos gadu mijas pasākumos 5
Skolā Krievijā pusaudzis ar cirvi ievaino sešus bērnus un skolotāju 10
Foto: Vladimirs Putins metas āliņģī, pieminot Jēzus kristīšanu 20
Skatīt visus komentārus