Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
23.augusts parkā Maskavā. Ļaudis bauda "Pokemon Go" līdzīgu aplikāciju, kurā var "noķert" Ivanu Bargo.

Pēc pokemonu spēlītes parauga Maskavā tagad ķer Ivanu Bargo 4

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 23. augustā 22:39 2016. gada 23. augustā 22:39
Maskavas pašvaldība laidusi klajā spēlei "Pokemon Go" līdzīgu aplikāciju, kurā pokemonu vietā var "noķert" tādas vēsturiskas personības kā nežēlīgo Krievijas caru Ivanu Bargo.

Aplikācija "Discover Moscow Photo" tiek uzskatīta par Krievijas atbildi "Pokemon Go", ko spēlē visā pasaulē.

Pokemonu vietā tajā "jāķer" vēsturiskas personības, piemēram, Krievijas caru Pēteri Lielo un franču karavadoni Napoleonu Bonapartu, kurš 1812.gadā uz neilgu laiku okupēja Maskavu, kā arī padomju kosmonautu Juriju Gagarinu, dzejnieku Aleksandru Puškinu un komponistu Pjotru Čaikovski.

Aplikācijas lietotāji vēsturiskās figūras var "medīt" Maskavas vietās, kurās tās kādreiz uzturējušās. Ar noķertajām personībām pēc tam var uzņemt pašbildes.

Aplikācija, kas pieejama ierīcēs ar "iOS" un "Android" operētājsistēmu, radīta izglītojošā projekta "Discover Moscow" ("Atklāj Maskavu") ietvaros.

Maskavas domes veidotā aplikācija iznāca augusta vidū. Tās izveidošanā tika ieguldīts viens miljons rubļu (13 555 eiro).

Krievijā joprojām oficiāli nav pieejama spēle "Pokemon Go", kaut arī tūkstošiem fanu Krievijā atraduši veidu, kā to lejupielādēt, un ar pokemonu meklēšanu nokaitinājuši vietējās amatpersonas un garīdzniecību.

"Discover Moscow Photo" projekta vadītājs Kirils Kuzņecovs norāda, ka pašvaldība neesot piesavinājusies "Pokemon Go" ideju, jo aplikācijas izveidošana esot aizņēmusi trīs gadus, taču par globālu fenomenu kļuvusī spēle "Pokemon Go" iznāca tikai šī gada jūlija sākumā.

"Ar šo spēli mēs ceram piesaistīt tūristus galvenajai "Discover Moscow" aplikācijai, lai viņi varētu uzzināt vairāk par pilsētas bagāto vēsturi," viņš norāda.

Patlaban aplikācijā iekļautas deviņas vēsturiskas personības, taču sagaidāms, ka drīzumā tiks ieviesti vēl vairāk nekā desmit tēli.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 71
"Mēs ķērām bērnus kā futbola bumbas" - video, kā ugunsdzēsēji no degošas ēkas izglāba bērnus 6
Par Kimas Vallas slepkavību dāņu uzņēmējam Madsenam pieprasīs mūža ieslodzījumu 8
Skatīt visus komentārus