Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Nodokļu norunas Īrijā nodrošināja iespēju "Apple" izvairīties no nodokļu maksāšanas par gandrīz visiem ienākumiem, kas gūti no "Apple" produktu pārdošanas visā ES vienotajā tirgū.

Eiropas Komisija liek "Apple" atmaksāt 13 miljardus eiro saistībā ar Īrijas nodokļu norunām 2

Bizness un ekonomika
2016. gada 30. augustā 13:15 2016. gada 30. augustā 13:15
Eiropas Komisija (EK) otrdien paziņoja, ka ASV informācijas tehnoloģiju gigantam "Apple Inc." jāatmaksā 13 miljardi eiro nenomaksātos nodokļos, jo vairākas ar Īriju noslēgtās nodokļu vienošanās pārkāpj Eiropas Savienības (ES) noteikumus.

"EK secinājusi, ka Īrija garantējusi "Apple" nepamatotas nodokļu atlaides līdz 13 miljardu eiro apmērā. Tās pārkāpj ES noteikumus par valsts palīdzības saņemšanu, jo tādējādi tika ļauts "Apple" maksāt ievērojami mazākus nodokļus nekā citiem uzņēmumiem. Īrijai tagad ir jāatgūst šī pretlikumīgi nodrošinātā palīdzība," norāda komisija.

ES konkurences komisāre Margarēte Vestagere vēsta, ka īpašā attieksme pret "Apple" Īrijā nozīmē, ka uzņēmums par 2003.gadā Eiropā gūtajiem ienākumiem maksāja efektīvu nodokļa likmi vien 1% apmērā, kas nokrita līdz nieka 0,005% līdz 2014.gadam.

"Nodokļu norunas Īrijā nodrošināja iespēju "Apple" izvairīties no nodokļu maksāšanas par gandrīz visiem ienākumiem, kas gūti no "Apple" produktu pārdošanas visā ES vienotajā tirgū," skaidro Vestagere.

Brisele izmeklēšanu par "Apple" panāktajām nodokļu norunām Īrijā sāka 2014.gadā.

ASV informācijas tehnoloģiju gigants "Apple Inc." paziņoja, ka iesniegs apelāciju par Eiropas Komisijas (EK) rīkojumu, kas paredz uzņēmumam Īrijā atmaksāt 13 miljardus eiro nenomaksātos nodokļos.

Vienlaikus kompānija norādīja, ka šāds EK lēmums negatīvi ietekmēs darba vietas un investīcijas Eiropā. "Mēs iesniegsim apelāciju un mēs esam pārliecināti, ka šis lēmums tiks atcelts," vēsta "Apple".

Tāpat par nodomu iesniegt apelāciju paziņojusi arī Īrijas valdība.

Tikmēr ASV Finanšu ministrija otrdien iztikusi kritiku EK pieņemtajam lēmumam, norādot ,ka tas apdraud "ekonomisko partnerattiecību abpusējo garu." "Komisijas lēmums var negatīvi ietekmēt ārvalstu investīcijas, biznesa vidi Eiropā un svarīgo ekonomisko partnerattiecību garu starp ASV un ES," uzsver ministrija.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Dainis Dukurs skaidro, kāpēc Martinam tika atņemts Pasaules kausa uzvarētāja tituls 15
FOTO: posts un "spoki" valda kādreiz spožā slēpošanas kūrortā Dienvidkorejā 4
Maira Brieža un Oleksandra Usika atklātos treniņus noskatās aptuveni 1000 cilvēku 15
Pievienot komentāru