Jaunu skolu būvniecība iecerēta Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Salaspils un Mārupes novados.

Pierīgā sācies skolu būvniecības bums 9

Bizness
2016. gada 4. septembrī 21:25
Priekšvēlēšanu gaisotnē aizsācies skolu būvniecības bums Pierīgas novados, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”. Septiņās no trīspadsmit Pierīgas pašvaldību plānots būvēt jaunu mācību iestādi vai piebūvi jau esošai skolai.

Pirms nākamajā vasarā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām pusē Pierīgas novadu cer noslēgt līgumus par jaunu skolu būvniecību vai piebūvju celtniecību jau esošai mācību iestādei. Būvniecība iecerēta Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Salaspils un Mārupes novados. 

Šajā jezgā nule kā iesaistījies arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”). Viņš paziņojis, par vēlmi no valsts budžeta līdzekļiem atbalstīt skolu celtniecību bagātajās Pierīgas pašvaldībās. 

"Mums būtu jāsāk ar divām skolām vistuvākajā laikā. Ja valsts nāk pretim un līdzdarbojas šādā programmā, tad tas varētu būt papildu stimuls pašvaldībai noteikt citas prioritātes savām funkcijām un investīcijām," uzskata Šadurskis. 

Nauda šādai iniciatīvai atradīšoties. Miljonus nesadalīšot pēc partejiskās piederības. Proti, tie neaizripos uz pašvaldībām, kur pie varas ir "Vienotības" biedri. Finansējumu piešķiršot konkursa kārtībā. 

Raidījuma aptaujātie Pierīgas mēri gan rausta plecus un par šādu "Šadurska žestu" neko nezinot.  

"Tā ir kā mūzika ausīm. Ja tas ir iespējams, ka valsts piedalās vēl ar savu naudu, tas būtu ļoti labi," Pierīgas pašvaldību apvienības valdes priekšsēdētājs, Ādažu novada mērs Māris Sprindžuks ("Reģionu alianse").

Lielākoties Pierīgas pašvaldību pieteikušās uz Eiropas fondu finansējumu, bet atlikušo daļu plāno segt ar aizņēmumu no Valsts kases. Ar premjeru panākta zināma vienošanās, ka nākotnē – gadu pēc pašvaldību vēlēšanām - neiztērēto Eiropas fondu pārdalīs par labu Pierīgai. 

LTV "De facto"/Foto: Edijs Pālens/LETA 

Izlasi

Latvijas skolēns Ingus izcīna zelta medaļu Baltijas informātikas olimpiādē 61
Spītējot lietum, vairāki simti motobraucēju pierūcina Rīgu 18
Liepnieks nostaļģijā publisko savulaik slepenus "Tautas partijas" kampaņas papīrus 23
Skatīt visus komentārus