Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kurzemē malkas šķeldas viens beramais kubikmetrs šā gada martā vidēji maksāja sešus eiro, bet septembra sākumā - 7,75 eiro.

Tuvojoties apkures sezonai, pieaug malkas šķeldas cena 4

Bizness un ekonomika
2016. gada 23. septembrī 12:44 2016. gada 23. septembrī 12:44
Tuvojoties apkures sezonai, krasas malkas šķeldu cenas svārstības netiek novērotas, tomēr, augot pieprasījumam, neliels cenu kāpums ir gaidāms, informē Meža nozares informācijas centrā.

Patlaban siltuma ražošanas uzņēmumi gatavojas apkures sezonai un jau kopš augusta sākuši aktīvi veidot krājumus, līdz ar to pieprasījums pēc kurināmās koksnes palielinās.

Kā liecina centra dati - lai nodrošinātu resursu pietiekamu plūsmu ražošanas vajadzībām, Kurzemē granulu ražošanas uzņēmumi atsevišķos gadījumos septembrī palielināja iepirkumu cenas malkas un meža šķeldām, kuras kopš pavasara un līdz šīm brīdim bija zemā līmenī.

Piemēram, Kurzemē malkas šķeldas viens beramais kubikmetrs šā gada martā vidēji maksāja sešus eiro, bet septembra sākumā - 7,75 eiro.

Vidzemē kurināmās koksnes iepirkuma cenas pagaidām ir bez izmaiņām un veido vidēji 7,85 eiro par kubikmetru, bet Rīgā tās nedaudz samazinājās un patlaban veido ap 7,50 eiro par kubikmetru.

Savukārt kurināmās malkas cena patlaban salīdzinājumā ar pavasara sezonas cenām nav mainījusies un svārstās no 20 eiro līdz 28 eiro par kubikmetru atkarībā no malkas sastāva un kvalitātes.

Latvijā saražotās kurināmās koksnes apjomā lielāko daļu - 42% - veido malka, 22% - kurināmā šķelda, 19% - koksnes granulas, 15% - dažādi koksnes atlikumi, bet 2% - koksnes briketes.

BNS / Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 32
Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 20
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 13
Skatīt visus komentārus