Aptaujas liecina, ka Rīga ir viens no lētākajiem tūristu galamērķiem.

Vakariņas pārim Vecrīgā labā restorānā vidēji izmaksā 70 eiro 9

Bizness un ekonomika
2016. gada 1. oktobrī 21:44 2016. gada 1. oktobrī 21:44
Vakariņas pārim Vecrīgā labā restorānā vidēji izmaksā 70 eiro, intervijā sacīja Rīgas Tūrisma un attīstības biroja (RTAB) vadītāja Vita Jermoloviča.

"Jāatzīst, ka tūristi [maltītei Rīgas restorānos] vēlas tērēt maksimāli maz. Jārēķinās, ka vidēji vakariņas - pamatēdiens un vīna pudele - diviem cilvēkiem izmaksās 70 eiro Vecrīgā, labā restorānā," sacīja RTAB vadītāja.

Vienlaikus viņa piebilda, ka, pēc Londonā bāzētā uzņēmuma "PostOffice" aptaujām, Rīga ir viens no lētākajiem galamērķiem - dažās kategorijās Latvijas galvaspilsētu dažkārt apsteidz Prāga, dažreiz Ļubļina un citas pilsētas.

Viņa arī pastāstīja, ka tūristus galvaspilsētas restorānos piesaista drīzumā, laikā no 10.-16.oktobrim, gaidāmā Rīgas restorānu nedēļa, par kuru ir augsta restorānu interese. "Daudzi, kas jau ilgus gadus ir tirgū, zvana un prasa, kā varētu iesaistīties. Tas ir ievērojams mārketings visā pilsētā. Šis pasākums piesaista ne tikai tūristus, bet arī vietējos. Ja 2012.gadā mēs sākām ar 11 restorāniem, tad šajā pavasarī bija 53. Nākamajā pasākumā paredzams, ka būs vēl vairāk dalībnieku," sacīja Jermoloviča.

RTAB nodibināts 2009.gada oktobra beigās. Tā dibinātāji ir Rīgas dome (70%), Latvijas nacionālā aviosabiedrība "airBaltic" (10%), Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (10%) un Latvijas Tūrisma aģentu asociācija (10%). RTAB nodarbojas ar tūrisma veicināšanu un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšanu ārvalstīs. Birojs par savas darbības un radītā Rīgas zīmola vadmotīvu izvirzījis principu "Labi rīdziniekam - labi tūristam".


BNS / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Ko tādu nebūsiet redzējuši! Laimas Vaikules festivāla dalībnieki ikdienas apģērbā un bez meikapa 5
Čārlija vecāki aizvadīs "pēdējos dārgos mirkļus" ar savu puisīti, kurš drīz dosies mūžībā 7
Beigušies Madonas pusē pazudušās sievietes meklēšanas darbi - viņa šorīt atrasta mirusi  4
Skatīt visus komentārus