Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Baltijas valstis gatavas sniegt Ukrainai praktisku reformu pieredzi 3

Pasaulē
2015. gada 5. novembrī 22:01 2015. gada 5. novembrī 22:01
Baltijas valstis Ukrainai gatavas sniegt ne tikai politisku atbalstu tuvināšanās procesā Eiropas Savienībai, bet arī praktisku atbalstu, daloties ar savu reformu pieredzi valsts pārvaldē, lauksaimniecībā un cīņā ar korupciju, kā arī veicinot kopīgus izglītības projektus, liecina Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas premjeru kopīgs paziņojums.

Ceturtdien Rīgā tikās Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Lietuvas Ministru prezidents Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius), Igaunijas Ministru prezidents Tāvi Reivass (Taavi Rõivas) un Ukrainas Ministru prezidents Arsēnijs Jaceņuks (Арсеній Яценюк). Pēc tikšanās premjeri nāca klajā ar kopīgu paziņojumu.

Tajā pausta apņemšanās turpināt pievērst uzmanību Ukrainai, lai panāktu situācijas stabilizāciju reģionā. Premjeri norāda, ka tam ir jānotiek arī neraugoties uz vairākiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras Eiropa un starptautiskā sabiedrība. Baltijas valstu un Ukrainas premjeri nosoda Krievijas nelikumīgo Krimas pussalas okupāciju un aneksiju, kas ir mainījusi Eiropas drošības situāciju.

Baltijas valstu un Ukrainas valdību vadītāji norāda, ka Eiropas Savienības politika saistībā ar Krievijas darbībām Ukrainā ir bijusi efektīva. Šī brīža situācija ļauj ļauties piesardzīgam optimismam, ka militāras sadursmes neatjaunosies, teikts paziņojumā. Tāpat premjeri novērtē Ukrainas valdības ieguldījumu Minskas vienošanās īstenošanai, kā arī vēlas, lai Krievija un tās atbalstītie separātisti spertu apņēmīgākus soļus, lai izpildītu savas vienošanās daļas. Premjeri uzskata, ka līdz pilnai Minskas vienošanās nosacījumu izpildei, sankcijām ir jāpaliek spēkā - visiem ārvalstu bruņotajiem formējumiem ir jāpamet Ukrainas teritorija, kā arī Kijevai ir jāļauj nodrošināt kontroli pār visu tās teritoriju un valsts robežu.

Valdību vadītāji kopīgajā paziņojumā norāda, ka ir jāturpina konsolidēta un atbalstoša ES politika attiecībā uz Ukrainā ieviešamām reformām. Tajā pašā laikā premjeri arī apzinās, ka pašai Ukrainai, īpašu uzmanību veltot korupcijas apkarošanai un tieslietu sistēmai. Šādas reformas ir arī kritiski svarīgas, lai tiktu ieviests bezvīzu režīms starp ES un Ukrainu.

Baltijas valstis arī pauž atbalstu Ukrainas iedzīvotāju izvēlei par labu tuvināšanās procesam ar Eiropu un ir gatavas sniegt pilnu politisku atbalstu ciešākai Ukrainas integrācijai ar ES, kā arī praktisku atbalstu daloties ar savu reformu pieredzi valsts pārvaldē, lauksaimniecībā un cīņā ar korupciju, kā arī veicinot kopīgus izglītības projektus.

Vēstīts, ka Rīgā ceturtdien tikās Ukrainas un Baltijas valstu premjeri.

Pēc tikšanās Latvijas valdības vadītāja Straujuma uzsvēra, ka Baltijas valstis ir solidāras ar Ukrainas draugiem un vienmēr iestāsies par Ukrainas teritorijas vienotību. "Esam solidāri ar mūsu draugiem Ukrainā. Ukrainai un Eiropas Savienībai ir svarīgi palikt vienotām savā atbalstā gan politiskā, gan reformu aspektā. Tikpat svarīga ir Ukrainas iekšējā vienotība un skaidra ziņa Ukrainas sabiedrībai, ka valsts ir ceļā uz tām vērtībām, kuru iedzīvotāji apliecināja stāvot Maidanā," teica Straujuma.

Ukrainas premjers Arsēnijs Jaceņuks savukārt norādīja, ka tikšanās ar Baltijas valstu valību vadītājiem ir bijusi vēsturiska. Baltijas paustais apliecinājums Ukrainas vienotībai tiek augstu novērtēts. Jaceņuks atgādināja, ka Ukraina cīnās ar Krievijas armiju un ES ir nepieciešams atbalstīt sankcijas pret Krieviju.

BNS

Citi šobrīd lasa

Mailija Sairusa noliedz „rupjās” baumas par grūtniecību
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 5
"Amazon" dibinātājam Bezosam, pateicoties "melnajai piektdienai", bagātība pārsniegusi 100 miljardus dolāru 2
Pievienot komentāru