27 Foto
Krievijas lidmašīnā bijusi ievietota bumba, vēsta BBC. Par to pārliecinājušies Lielbritānijas drošības eksperti.

Arī britu eksperti apstiprina: Krievijas lidmašīnas bagāžā sprāga bumba 38

Ārzemēs
2015. gada 6. novembrī 15:27
Lielbritānijas drošības eksperti uzskata, ka nedēļas nogalē Ēģiptē notikušās Krievijas pasažieru lidmašīnas katastrofas cēlonis bijis kravas nodalījumā ievietotas bumbas sprādziens, piektdien ziņo britu raidorganizācija BBC un citi mediji.

Eksperti, kas izmeklē avāriju, uzskata, ka "bumba novietota kravas telpā pirms pacelšanās", neidentificējot savus avotus, vēsta BBC.Kā ziņots, sestdien 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris, un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki. Drošības apsvēruma dēļ Lielbritānija trešdien uz laiku atcēla lidojumus uz Ēģiptes kūrortpilsētu Šarm eš Šeihu. Tūristu evakuēšanai piektdien plānoti vairāk nekā 20 reisi.

Laikraksti "The Times" un "Telegraph" ziņo, ka Lielbritānijas un ASV izlūkdienesti guvuši pierādījumus par to, ka Krievijas lidmašīnā ar bagāžu ienesta bumba. "Telegraph" vēsta, ka lidojumi uz Šarm eš Šeihu apturēti pēc tam, kad "britu spiegi pārtvēruši vēstījumus, kas liecināja, ka "Islāma valsts" ekstrēmisti plānojuši reģionā lielu teroraktu".Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons ceturtdien paziņoja, ka pastāv "liela varbūtību", ka Krievijas aviolainera katastrofu izraisīja bumbas sprādziens. Arī ASV prezidents Baraks Obama intervijā radio sacīja, ka teorija par bumbu varētu būt patiesa. Krievijas un Ēģiptes līderi tikmēr aicinājuši nogaidīt izmeklēšanas rezultātus.

Tuvinieki Pulkovas lidostā Krievijā cer uz brīnumu

LETA/Foto: Reuters

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 63
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 18
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 2