Igaunija - atšķirībā no Latvijas un Lietuvas - neliegs koncertēt Krievijas armijas ansamblim 11

Ārzemēs
2015. gada 7. novembrī 15:02
Igaunija nedomā sekot Latvijas un Lietuvas piemēram un neaizliegs Aleksandra Aleksandrova vārdā nosauktajam Krievijas Armijas dziesmu un deju ansamblim ierasties Igaunijā, ja tas vēlēsies tur koncertēt.

"Igaunija ir pietiekami spēcīga, lai nekarotu pret dziesmām. Tā ir daļa no vārda brīvības," Igaunijas sabiedriskajai televīzijai ETV sacīja Igaunijas Iekšlietu ministrijas preses sekretārs Tomass Vikss.

"Vārda brīvība darbojas gan attiecībā uz cilvēkiem, kuri uzskata Igauniju par savu dzimteni, gan attiecībā uz viedokli par Krievijas armijas kora uzstāšanos militārā formā un par viņu repertuāru," teica Vikss.

"Bez šaubām, gaidām no visiem, tostarp arī no mūsu viesiem, korektu un cieņas pilnu izturēšanos attiecībā pret mūsu valsti," viņš uzsvēra.

Jau vēstīts, ka Krievijas Armijas akadēmiskais dziesmu un deju ansamblis, kas atrodas Krievijas  Aizsardzības ministrijas pakļautībā, oktobrī paziņoja, ka Eiropas turnejas ietvaros decembrī plāno koncertēt Baltijas valstīs. 6.decembrī iecerēts koncerts  Lietuvā, 8.decembrī -  Latvijā, bet 9.decembrī - Igaunijā.

Šie koncerti paredzēti pašlaik notiekošās Eiropas turnejas ietvaros. Krievijas Aizsardzības ministrijas preses dienesta paziņojumā teikts, ka turneja veltīta "Padomju Savienības uzvaras Lielajā Tēvijas karā 70.gadadienai", un ka "koncerti notiks Eiropas valstu galvaspilsētās, kuras Sarkanā Armija atbrīvojusi no vācu fašistiskajiem iebrucējiem".

Pērn šis ansamblis izpelnījās ievērību ar dziesmu "Laipnie cilvēki" ("Вежливые люди"), kurā tika slavinātas Krievijas militārpersonas formās bez pazīšanās zīmēm, kas pagājušā gada pavasarī pārņēma kontroli Ukrainas Krimas pussalā pirms Krievijas veiktās Krimas aneksijas.

"Вежливые люди":

Lietuvas austrumu pilsētas Visaginas kultūras centrs atcēla zāles rezervāciju 6.decembrim, kad uzzināja, ka tā domāta Krievijas armijas ansambļa koncertam. Lietuvas kultūras ministrs Šarūns Biruts atzinīgi novērtēja šādu rīcību. Viņš norādīja, ka Lietuvā nav vietas sabiedrību šķeļošajai Maskavas politikai un aicināja pārejās Lietuvas pašvaldības un kultūras iestādes sekot Visaginas piemēram, ja ansamblis gribētu tur uzstāties.

Arī Latvijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka neredz iespēju piekrist Aleksandrova vārdā nosauktā ansambļa koncertēšanai Latvijā. Lai koncertētu Latvijā, ārvalstu militārajiem mūzikas kolektīviem ir nepieciešama šāda Latvijas Aizsardzības ministrijas piekrišana.

BNS

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 21
  • Tokijā noslēdzas gada grandiozākā motociklu izstāde 1
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 2