Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Šarm eš Šeihas lidostas amatpersonas atzīst drošības kontroles trūkumus 1

Pasaulē
2015. gada 8. novembrī 15:19 2015. gada 8. novembrī 15:19
Ēģiptes Sīnāja pussalas kūrortpilsētas Šarm eš Šeihas lidostā problēmas drošības kontroles jomā bijušas jau ilgu laiku, ziņu aģentūrai "Associated Press" atzinušas vairākas šīs lidostas amatpersonas.

Galvenais bagāžas skeneris bieži nav darbojies, pie vārtiem, pa kuriem lidmašīnām piegādāta pārtika un degviela, pārbaudes bijušas vājas, norādījušas amatpersonas.

Informācija par salūzušo skeneri minēta ziņojumos augstākstāvošajiem, tomēr iekārta nav aizvietota.

Aģentūrai problēmas atzinušas septiņas amatpersonas, kas ir saistītas ar Šarm eš Šeihas lidostas drošības kontroles jomu. No aģentūras sarunbiedriem dažiem ir vairāk nekā desmit gadu pieredze šajā sfērā.

Slikti apmaksātie policisti, kas uzrauga rentgena iekārtas, ņēmuši kukuļus, sacīja viens no aģentūras sarunbiedriem.

"Es pat nevaru pateikt, cik daudz reižu esmu uzgājis ar narkotikām vai ieročiem pilnas somas, kuras viņi ļāvuši ienest par desmit eiro vai ko tamlīdzīgu," viņš sacīja.

Ēģiptes aviācijas ministrs un viņa preses sekretārs šo informāciju pagaidām nav komentējuši.

Kā ziņots, 31.oktobrī īsi pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris, un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.

Atbildību par aviokatastrofas izraisīšanu uzņēmās ar "Islāma valsti" saistīti kaujinieki, tomēr sākotnēji šie paziņojumi izsauca skepsi.

Eksperti skaidroja, ka kaujiniekiem nav tādu ieroču, lai notriektu lidmašīnu lielā augstumā, tomēr tagad arvien biežāk izskan pieņēmumi, ka eksploziju izraisījusi bumba, kas jau atradusies pašā lidmašīnā.

Ēģiptes varasiestādes Šarm eš Šeihas lidostā sākušas nopratināt lidostas darbiniekus, kas apkalpoja vēlāk avarējušo Krievijas lidmašīnu. Daži darbinieki tiek uzraudzīti, apliecinājušas lidostas un drošības jomas amatpersonas.

LETA

Citi šobrīd lasa

Pentagons apmaksā dzimuma maiņu: kāds kājnieks par valsts naudu kļuvis par sievieti 24
Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 5
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos
Pievienot komentāru