Šo vīrieti 2007.gadā Itālijā notiesāja par teroraktu plānošanu. Pēc soda izciešanas viņu izraidīja no valsts, taču nu Nasrs ar jau citu uzvārdu - Ben Sara - bēgļu laivā ieradās atpakaļ Itālijā, lūdzot politisko patvērumu.

Viens no "Al Qaeda" bosiem ar mainītu identitāti iefiltrējies laivā starp 200 bēgļiem 117

Ārzemēs
2015. gada 13. novembrī 06:50
Mehdi Ben Nasrs, kurš septiņus gadus pavadīja cietumā Itālijā, būdams viens no teroristiskās organizācijas "Al Qaeda" līderiem, sodu izcietis atkal centies iekļūt Itālijā. 4.oktobrī Sicīlijas krasta apsardze fiksēja laivu ar 200 migrantiem tajā. Vēlāk, pārbaudot migrantu personības, policija konstatēja, ka reiz sodītais Nasrs ar viltotiem dokumentiem un citu vārdu bijis viens no sīriešu bēgļiem.

38 gadus vecais Mehdi Nasrs izlicies par bēgli no Sīrijas, cenšoties iekļūt Eiropā, vēsta "Mail Online". Migrantu laiva pietauvojās Sicīlijas krastos šī gada oktobra sākumā, un tikai vēlāk atklājās, ka pārbēdzēju vidū ir arī Nasrs, kuru 2007.gadā plašā prettorisma operācijā līdzās 14 citiem vīriešiem aizturēja, arestēja un drīz arī tiesāja Itālijā. Viņam tika piespriesti septiņi gadi cietumsoda par darbošanos teroristu organizācijā "Al Qaeda", kas tobrīd plānoja pašnāvnieku-džihādistu teroraktus vairākās Eiropas lielpilsētās. Togad, izjaucot teroristu plānus, tikušas novērstas vairākas iespējamās traģēdijas Lielbritānijā, Francijā un Portugālē, ziņo ārvalstu mediji.

Pēc soda izciešanas pagājušajā gadā Mehdi Nasrs tika izraidīts atpakaļ uz savu dzimteni Tunisiju, taču šī gada 4.oktobrī vīrietis, kopā ar citiem migrantiem šķērsojot Vidusjūru, centies nokļūt zemē, kur cietumā pavadīja 7 gadus. Policija viņu aizturēja aizdomās par cilvēku kontrabandu, taču tālākā izmeklēšanā atklājies, ka vīrietis ne pirmo reizi "viesojas" Itālijā.

Tunisietis ceļoja ar dokumentu uz Mohameda Ben Sara vārda un lūdza politisko patvērumu.

Kā vēsta "The Daily Mail", Eiropas līderi joprojām noliedz, ka bēgļu straumē ieplūdināti arī džihādisti jeb sevišķi ekstrēmi noskaņoti islāmticības cīnītāji, taču Itālijas drošībnieki brīdina, ka arī teroristi pašnāvnieki iefiltrējas parasto cilvēku vidū. Kasjauns.lv jau vēstīja, ka, piemēram, Sīrijas pilsoņa pases viltojums visai labā kvalitātē maksā apmēram 50 eiro.

Mehdi Nasrs bija viens no 14 alžīriešu un tunisiešu vīriešu grupējuma, kurus arestēja aizdomās par teroraktu plānošanu; divi no vīriešiem pastāvīgi uzturējās Londonā. Izmeklēšanā noskaidroja, ka Nasrs ir viens no "Al Qaeda" atzara priekšniekiem, kurš organizēja dokumentu viltošanu un pašnāvnieku sagatavošanu uzdevumu izpildei. Vīrietis šobrīd nodots Tunisijas policijas rokās.

Kasjauns.lv/Foto: EPA/LETA

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 15
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  23
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 15