Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Francijas laikraksti: "Šoreiz tas ir karš" 67

Pasaulē
2015. gada 14. novembrī 11:01 2015. gada 14. novembrī 11:01
Reaģējot uz šausminošajiem teroraktiem, kas piektdienas vakarā un sestdienas naktī notika Parīzē un kuros gāja bojā vismaz 120 cilvēku, Francijas laikraksts "Le Parisien" publicēja virsrakstu "Šoreiz ir karš", citiem medijiem publicējot līdzīgus virsrakstus.

Labēji centriskais laikraksts "Le Figaro" publicēja attēlus no slaktiņu vietām Parīzē un virsrakstu "Karš Parīzes centrā".

Daudzi laikraksti aicināja sabiedrību, kas vēl tikai emocionāli atkopās pēc janvāra teroraktiem, kuros gāja bojā 17 cilvēku, būt vienotai.

"Īsto vakardienas mocekļu - nevainīgu upuru un republikas vārdā - Francija spēs palikt vienota un kopā stāties pretī," paziņoja "Le Parisien".

"Teroristu barbarisms" ir pārkāpis "vēsturisku līniju", teikts kreisi noskaņotā laikraksta "Liberation" virsrakstā, aicinot Franciju saglabāt apņēmību.

"Ir neiespējami nesaistīt šos asiņainos notikumus ar kaujām, kas pārņēmušas Tuvos Austrumus. Francija tur piedalās. Tas jāturpina, pat aci nepamirkšķinot," uzsvēra laikraksta galvenais redaktors Lorāns Žofrēns.

Sporta laikraksta "L'Equipe" pirmā lapa bija melna ar vienu vārdu "L'Horreur" ("Šausmas").

Laikraksti arī atgādināja par satīrisko laikrakstu "Charlie Hebdo", kura redakcijā Parīzē šogad janvārī islāmistu ekstrēmisti nošāva 12 cilvēkus. Šis žurnāls vairākkārt izraisījis musulmaņu sašutumu ar karikatūrām par pravieti Muhamedu. 

BNS/Foto: AFP/EPA/Reuters

Citi šobrīd lasa

Kāda ir ASV pirmās lēdijas Melānijas Trampas diēta un iemīļotākie ēdieni? 11
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 9
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari 4
Skatīt visus komentārus