Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kamerons: "Ar tā saukto "Islāma valsti" nevar tikt galā, kamēr netiek panākts politisks atrisinājums Sīrijā, kas ļautu pastāvīgi degradēt un iznīcināt šo organizāciju."

Kamerons: "Lielbritānijā kopš jūnija izjaukti septiņi terorakti"

Pasaulē
2015. gada 16. novembrī 13:47 2015. gada 16. novembrī 13:47
Lielbritānijas drošības dienesti kopš jūnija ir izjaukuši septiņus teroraktus, un arvien lielākus draudus rada no Sīrijas atgriezušies kaujinieki, pirmdien paziņoja premjerministrs Deivids Kamerons.

"Mūsu drošības un izlūkošanas dienesti pēdējos sešos mēnešos ir apturējuši kādus septiņus [teroristu] uzbrukumus,” kas gan bija plānoti mazākā mērogā nekā piektdien Parīzē notikušie terorakti, premjers paziņoja radiostacijai “BBC Radio 4”.

"Mums ir bijis zināms par šīm šūniņām, kas darbojas Sīrijā un radikalizē cilvēkus mūsu valstīs, potenciāli sūtot cilvēkus atpakaļ uzbrukumu veikšanai. Mēs par šādu lietu tikām brīdināti,” piebilda Kamerons.

Kamerons arī sacīja, ka sestdien Vīnē notikušajās sarunās par Sīriju ir bijušas “cerīgas pazīmes”, ka ir panākts progress jautājumā par to, kā tikt galā ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

"Ar tā saukto “Islāma valsti” nevar tikt galā, kamēr netiek panākts politisks atrisinājums Sīrijā, kas ļautu pastāvīgi degradēt un iznīcināt šo organizāciju,” teica Kamerons.

Britu mediji pirmdien ziņoja, ka Lielbritānija palielinās savu izlūkdienestu darbinieku skaitu par 1,9 tūkstošiem, vēršoties pret teroristu vardarbības draudiem pēc Parīzē piektdien notikušajiem teroraktiem.

Lielbritānijas izlūkdienestos MI5, MI6 un GCHQ pašlaik ir 12,7 tūkstoši darbinieku. Viņu skaits tiks palielināts par apmēram 15%, ziņoja “Guardian” un laikraksts “Financial Times”.

Jau vēstīts, ka piektdienas vakarā teroraktos Francijas galvaspilsētā bojā gājuši ir 129 cilvēki, bet 352 cilvēki ir ievainoti. Uzbrukumos dzīvību zaudēja arī septiņi teroristi, no kuriem seši uzspridzinājās paši.

Atbildību par uzbrukumiem, kas notika sešās vietās Parīzē, uzņēmās džihādistu grupējums "Islāma valsts".

BNS/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Pentagons apmaksā dzimuma maiņu: kāds kājnieks par valsts naudu kļuvis par sievieti 19
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 10
Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 1
Pievienot komentāru