Astoņi ASV štati paziņojuši, ka bloķēs vai apturēs programmas, kas paredz pārvietot Sīrijas bēgļus to robežās.

Pēc Parīzes teroraktiem arī astoņi ASV štati atsakās uzņemt Sīrijas bēgļus 12

Pasaulē
2015. gada 16. novembrī 17:44 2015. gada 16. novembrī 17:44
Astoņi ASV štati paziņojuši, ka bloķēs vai apturēs programmas, kas paredz pārvietot Sīrijas bēgļus to robežās, nostāju argumentējot ar Parīzē nule kā notikušajiem teroraktiem.

Iebildumus pret Sīrijas bēgļu uzņemšanu jau svētdien pauda Alabamas un Mičiganas gubernatori, vēlāk viņiem pievienojās Teksasas, Misisipi, Ārkanzasas, Indiānas, Luiziānas un Ilinoisas gubernatori.

"Pēc aizvadītajā nedēļas nogalē pret nevainīgiem Parīzes pilsoņiem notikušo teroraktu pilnīgas izvērtēšanas es iestāšos pret jebkādiem mēģinājumiem pārvietot uz Alabamu Sīrijas bēgļus," paziņoja ASV dienvidu štata gubernators Roberts Bentlijs.

"Kā jūsu gubernators es nepiedalīšos politikā, kas apdraud Alabamas pilsoņus," svētdien izplatītajā paziņojumā apliecināja Bentlijs.

"Nedēļas nogalē pastrādātie terorakti pasaulei ir traģisks atgādinājums, ka ļaunums pastāv un iegūst teroristu veidolu, kas grib iznīcināt pamatbrīvības, par kuru saglabāšanu mēs vienmēr cīnīsimies," viņš piebilda.

"Es nepakļaušu Alabamas iedzīvotājus pat ne vismazākajam uzbrukumu riskam pret mūsu tautu."

ASV vidienes štata Mičiganas gubernators Riks Snaiders svētdien paziņoja, ka nolēmis apturēt plānoto Sīrijas bēgļu ierašanos pavalstī ASV prezidenta Baraka Obamas izsludinātās programmas laikā.

"Ņemot vērā šausmīgo situāciju Parīzē, esmu devis rīkojumu apturēt mūsu centienus pieņemt jaunus bēgļus, līdz ASV Iekšzemes drošības ministrija nebūs pabeigusi drošības pielaižu un procedūru pilnīgu pārskatīšanu," apliecināja Snaiders.

Luiziānas štata gubernators Bobijs Džindls sestdien Obamam nosūtītā vēstulē pauda "nopietnas bažas" par lēmumu atļaut Sīrijas imigrantiem ieceļot ASV un norādīja, ka būtu "apdomīgi ieturēt pauzi šajā procesā".

Obama vēl septembrī paziņoja, ka ASV līdz 2016.gada septembrim uzņems 10 000 Sīrijas bēgļu.

Vairāki republikāņu Baltā nama nominācijas pretendenti svētdien brīdināja, ka, ņemot vērā traģiskos notikumus Parīzē, ASV nevajadzētu uzņemt Sīrijas bēgļus, jo to vidū var būt "Islāma valsts" kaujinieki.

Jau vēstīts, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vismaz 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par terora aktiem uzņēmies teroristiskais grupējums "Islāma valsts".


LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 1
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 64
Neticama bezatbildība. Futbola fans lien masu kautiņā ar mazu bērnu rokās 3
Skatīt visus komentārus