Sarakstā ir 15 kategorijas, sākot no futbola huligāniem līdz kaujās rūdītiem džihādistiem, kas atgriezušies no Sīrijas un Irākas.

Francijas potenciālo teroristu sarakstā figurē vairāk nekā 10 000 cilvēku 6

Ārzemēs
2015. gada 16. novembrī 22:23
Francijas varasiestādes par radikalizēšanos un potenciāliem draudiem drošībai aizdomās turēto sarakstā iekļāvušas vairāk nekā 10 000 cilvēku, arī pašmāju teroristu Omaru Ismailu Mostefu, kurš piektdien Parīzē mūzikas klubā "Bataclan" noslepkavoja desmitiem cilvēku.

Atbilstoši avotiem policijā tā dēvētais "fiche S" ("S" kartītes") saraksts, kurā iekļauti aizdomās par sakariem ar teroristu organizācijām turēto cilvēku vārdi, tiek atjaunots katru dienu.

"S" ir apzīmējums tam, ka aizdomās turētie potenciāli apdraud valsts drošību (franciski - "Surete de l'Etat").

Sarakstā ir 15 kategorijas, sākot no futbola huligāniem līdz kaujās rūdītiem džihādistiem, kas atgriezušies no Sīrijas un Irākas.

"Vairāk nekā 10 000 cilvēku ir "fiche S" sarakstā," nedēļas nogalē atzina Francijas premjerministrs Manuels Valss.

Daži no viņiem ir zināmi drošības struktūrām vai pat notiesāti par teroraktiem, kamēr citi tikai tiek turēti aizdomās, ka viņi ir radikalizējušies vai arī varētu būt uzņēmīgi pret radikalizēšanos.

"Tas vairāk vai mazāk ir indikators, kā termometrs, kas ir jāuzrauga un kurā visu laiku ir jāievada dati, lai tas būtu efektīvs," sacīja policijas pārstāvis.

Jau ziņots, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vismaz 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par terora aktiem uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts".

LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skandāls! Džonijs Depa 17 gadus vecā meita pozē žurnāla vākam puskaila 3
  • Pēc terorakta Londonā šī sieviete lakatā kritusi nežēlastībā 46
  • Daugavpilī pusaudze veikusi pašnāvību: nolec no 12. stāva un nositas? 15