Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sarakstā ir 15 kategorijas, sākot no futbola huligāniem līdz kaujās rūdītiem džihādistiem, kas atgriezušies no Sīrijas un Irākas.

Francijas potenciālo teroristu sarakstā figurē vairāk nekā 10 000 cilvēku 6

Pasaulē
2015. gada 16. novembrī 22:23 2015. gada 16. novembrī 22:23
Francijas varasiestādes par radikalizēšanos un potenciāliem draudiem drošībai aizdomās turēto sarakstā iekļāvušas vairāk nekā 10 000 cilvēku, arī pašmāju teroristu Omaru Ismailu Mostefu, kurš piektdien Parīzē mūzikas klubā "Bataclan" noslepkavoja desmitiem cilvēku.

Atbilstoši avotiem policijā tā dēvētais "fiche S" ("S" kartītes") saraksts, kurā iekļauti aizdomās par sakariem ar teroristu organizācijām turēto cilvēku vārdi, tiek atjaunots katru dienu.

"S" ir apzīmējums tam, ka aizdomās turētie potenciāli apdraud valsts drošību (franciski - "Surete de l'Etat").

Sarakstā ir 15 kategorijas, sākot no futbola huligāniem līdz kaujās rūdītiem džihādistiem, kas atgriezušies no Sīrijas un Irākas.

"Vairāk nekā 10 000 cilvēku ir "fiche S" sarakstā," nedēļas nogalē atzina Francijas premjerministrs Manuels Valss.

Daži no viņiem ir zināmi drošības struktūrām vai pat notiesāti par teroraktiem, kamēr citi tikai tiek turēti aizdomās, ka viņi ir radikalizējušies vai arī varētu būt uzņēmīgi pret radikalizēšanos.

"Tas vairāk vai mazāk ir indikators, kā termometrs, kas ir jāuzrauga un kurā visu laiku ir jāievada dati, lai tas būtu efektīvs," sacīja policijas pārstāvis.

Jau ziņots, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vismaz 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par terora aktiem uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts".

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Godinot Latvijas neatkarību, jāslavē arī čekisti un slepkavas 93
Kāda ir ASV pirmās lēdijas Melānijas Trampas diēta un iemīļotākie ēdieni? 11
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 9
Skatīt visus komentārus