Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona preses sekretārs medijiem atzina, ka pirms ļaut bēgļiem kāpt lidmašīnā, veiktas rūpīgas drošības pārbaudes.

Bēgļu uzņemšana Lielbritānijā ir sākusies - pirmie sīrieši ir klāt 70

Ārzemēs
2015. gada 17. novembrī 20:40
Uzsākot īstenot programmu par 20 000 Sīrijas bēgļu uzņemšanu Lielbritānijā no ANO bēgļu nometnēm piecu gadu laikā, otrdien Glāzgovā ieradusies pirmā lidmašīna ar sīriešiem.

Tajā atbilstoši mediju ziņām bijuši aptuveni 100 bēgļi.

Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona preses sekretārs medijiem atzina, ka pirms ļaut bēgļiem kāpt lidmašīnā, veiktas rūpīgas drošības pārbaudes.

15 sīriešu ģimenes tiks izmitinātas Skotijas rietumu piekrastes Bjūtas salā, kurā ir vien 6300 iedzīvotāju, vēsta laikraksts "Guardian" un citi mediji.

Visus sīriešus, kas tika akceptēti pārvietošanas programmai, iepriekš pārbaudījušas britu valdības un ANO amatpersonas, paziņoja Lielbritānijas iekšlietu ministre Terēze Meja.

Pilsoņkarš, kas Sīrijā notiek kopš 2011.gada, sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku. Karā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Spēcīgais radikālo nemiernieku grupējums "Islāma valsts", kas kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, uzņēmies atbildību par Parīzē nule kā notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti vismaz 129 cilvēki.

LETA, DPA/ Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 42
  • Daugavpilī pusaudze veikusi pašnāvību: nolec no 12. stāva un nositas? 18
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 10