Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona preses sekretārs medijiem atzina, ka pirms ļaut bēgļiem kāpt lidmašīnā, veiktas rūpīgas drošības pārbaudes.

Bēgļu uzņemšana Lielbritānijā ir sākusies - pirmie sīrieši ir klāt 70

Pasaulē
2015. gada 17. novembrī 20:40 2015. gada 17. novembrī 20:40
Uzsākot īstenot programmu par 20 000 Sīrijas bēgļu uzņemšanu Lielbritānijā no ANO bēgļu nometnēm piecu gadu laikā, otrdien Glāzgovā ieradusies pirmā lidmašīna ar sīriešiem.

Tajā atbilstoši mediju ziņām bijuši aptuveni 100 bēgļi.

Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona preses sekretārs medijiem atzina, ka pirms ļaut bēgļiem kāpt lidmašīnā, veiktas rūpīgas drošības pārbaudes.

15 sīriešu ģimenes tiks izmitinātas Skotijas rietumu piekrastes Bjūtas salā, kurā ir vien 6300 iedzīvotāju, vēsta laikraksts "Guardian" un citi mediji.

Visus sīriešus, kas tika akceptēti pārvietošanas programmai, iepriekš pārbaudījušas britu valdības un ANO amatpersonas, paziņoja Lielbritānijas iekšlietu ministre Terēze Meja.

Pilsoņkarš, kas Sīrijā notiek kopš 2011.gada, sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku. Karā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Spēcīgais radikālo nemiernieku grupējums "Islāma valsts", kas kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, uzņēmies atbildību par Parīzē nule kā notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti vismaz 129 cilvēki.

LETA, DPA/ Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Britu modele apsūdz slaveno iluzionistu Deividu Bleinu izvarošanā 22
“British Airways” pasažierus reisā uz Londonu pamatīgi apskādējušas blaktis 11
Karstasinīgs lietuvietis uzrīko kautiņu pie Ģedimina torņa un dzen prom tūristus 28
Skatīt visus komentārus