Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Kommersant" raksta, ka bumba, visticamāk, bija ieprogrammēta eksplodēt brīdī, kad lidmašīna ir uzņēmusi augstumu.

Bumba Krievijas pasažieru lidmašīnā atradusies salonā nevis baģāžas nodalījumā. VIDEO. FOTO 5

Pasaulē
2015. gada 18. novembrī 15:33 2015. gada 18. novembrī 15:33
Bumba, kas eksplodēja Ēģiptes Sīnāja pussalā pagājušajā mēnesī nokritušajā Krievijas pasažieru lidmašīnā, visticamāk, atradās salonā, nevis bagāžas nodalījumā, trešdien raksta Krievijas avīze "Kommersant", atsaucoties uz neoficiālu informāciju, kas iegūta no izmeklēšanai tuva avota.

Šis avots teicis, ka, pēc jaunākajiem izmeklēšanas datiem, sprādziens noticis nevis lidmašīnas bagāžas nodalījumā, kā tika uzskatīts līdz šim, bet gan salonā. Tiek uzskatīts, ka eksplozijas epicentrs atradās salona aizmugures daļā. Pēc provizoriskas versijas, bumba varēja atrasties zem sēdvietas pie loga, raksta "Kommersant".

Tas vēsta, ka, pēc ekspertu domām, bumbu salonā varējis ienest kāds Šarmelšeihas lidostas apkalpojošā personāla darbinieks, piemēram, salona uzkopējs vai darbinieks, kas lidmašīnā nogādā ēdienus.

"Kommersant" raksta, ka bumba, visticamāk, bija ieprogrammēta eksplodēt brīdī, kad lidmašīna ir uzņēmusi augstumu. Ir arī versija par pulksteņa mehānismu, taču, tā kā čārterreisi bieži kavējas, teroristi nevarētu būt droši, ka sprādziens nenotiks, pirms lidmašīnā atrodas pasažieri un tā devusies ceļā.

Jau ziņots, ka ar zīmolu "Metrojet" strādājošās Krievijas aviosabiedrības “Kogalimavia” lidmašīnas "Airbus A321" katastrofa notika 31.oktobrī Ēģiptes Sīnāja pussalā, un gāja bojā visi 224 cilvēki, kas atradās aviolainerī. Lidmašīna ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem veica čārterreisu no Šarmelšeihas uz Sanktpēterburgu. Krievijas Federālā drošības dienesta direktors Aleksandrs Bortņikovs ir paziņojis, ka lidmašīnas nogāšanās iemesls bijis tajā ievietotas bumbas sprādziens. Ir izskanējuši pieņēmumi, ka šis terorakts ir islāmistu atriebība par Krievijas  iesaistīšanos Sīrijas konfliktā.

Video rekonstrukcija ar Krievijas pasažieru lidmašīnas teroraktu - video:

BNS/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 38
Skatīt visus komentārus