Sprāgstvielas esot atradušās "Schweppes Gold" skārdenē.

Ar šo skārdeni "Islāma valsts" esot nogāzusi Krievijas pasažieru lidmašīnu. FOTO 57

Pasaulē
2015. gada 18. novembrī 18:12 2015. gada 18. novembrī 18:12
(Ziņa papildināta 19:55) Džihādistu grupējums "Islāma valsts" trešdien paziņoja, ka nogādājis bumbu Krievijas pasažieru lidmašīnā, kurai pēc sprādziena pagājušajā mēnesī nogāžoties Ēģiptes Sinaja pussalā, gāja bojā visi 224 tajā esošie cilvēki.

­ "Islāma valsts" interneta žurnāla "Dabiq" jaunākajā numurā teikts, ka bumba ienesta lidmašīnā, jo grupējums atklājis veidu, kā apiet drošības procedūras Šarmelšeihas lidostā.

Publicēta arī fotogrāfija, kurā redzama gāzētā dzēriena "Schweppes Gold" skārdene ar detonatoru, un pie attēla rakstīts, ka tāda bijusi bumba, kas sprāgusi lidmašīnā.

Žurnālā sacīts, ka sākumā plānots sarīkot sprādzienu lidmašīnā no kādas valsts, kura ietilpst ASV vadītajā koalīcijā cīņai pret "Islāma valsti".

Taču pēc tam, kad septembrī Krievija militāri iesaistījās Sīrijas konfliktā, grupējums nolēmis teroraktu vērst pret Krievijas lidmašīnu.

Jau ziņots, ka ar zīmolu "Metrojet" strādājošās Krievijas aviosabiedrības “Kogalimavia” lidmašīnas "Airbus A321" katastrofa notika 31.oktobrī Ēģiptes Sinaja pussalā, un gāja bojā visi 224 cilvēki, kas atradās aviolainerī. Lidmašīna ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem veica čārterreisu no Šarmelšeihas uz Sanktpēterburgu. Krievijas Federālā drošības dienesta direktors Aleksandrs Bortņikovs ir paziņojis, ka lidmašīnas nogāšanās iemesls bijis tajā ievietotas bumbas sprādziens.

­

BNS / Foto: Reuters/ AFP, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 6
Bijušo NBA basketbolistu vaino 9 gadus veca puisēna nāvē 1
"Tevi spārda kājām, bet visiem vienalga" - lietuvietis Edvards par pārdzīvoto Jāņu naktī Rīgā
Skatīt visus komentārus