Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Francijas valdība nāk klajā ar likumprojektu drošības stiprināšanai pēc Parīzes teroraktiem 5

Pasaulē
2015. gada 18. novembrī 20:38 2015. gada 18. novembrī 20:38
Francijas valdība trešdien nākusi klajā ar pirmo no likumprojektiem, ko solījusi pieņemt drošības stiprināšanai pēc Parīzes teroraktiem.

Likumprojekts paredz par trim mēnešiem pagarināt pēc teroraktiem izsludināto ārkārtas stāvokli, kas tādejādi paliktu spēkā līdz februāra beigām.

Valdība arī vēlas attiecināt ārkārtas stāvokli uz valsts aizjūras teritorijām.

Likumprojekts arī paredz izdarīt vairākas izmaiņas esošajos likumos, piemēram, attiecība uz mājas arestiem. Valdība ierosinājusi piemērot mājas arestu jebkurā gadījumā, kad pastāv nopietns iemesls uzskatīt, ka persona apdraud drošību un sabiedrisko kārtību.

Tiesībsargājošajām iestādēm arī tiktu dotas pilnvaras aizliegt kontaktus starp personām mājas arestā un citiem sabiedriskās kārtības graušanā aizdomās turamajiem, un par mājas aresta pārkāpšanu tiktu piemēroti bargāki sodi.

Likumprojekts arī ļautu slēgt organizācijas, kas "piedalās, veicina vai kūda uz rīcību, kas nopietni kaitē sabiedriskajai kārtībai" un kuru locekļu vidū ir personas, kam piemērots mājas arests.

Francijas prezidents Fransuā Olands trešdien paziņoja, ka vietas un organizācijas, kas atbalsta terorismu, tiks likvidētas nekavējoties.

Paredzēts, ka Francijas parlaments jauno likumprojektu izskatīs jau ceturtdien.

Valdība iecerējusi arī pieņemt normas, kas ļautu ātrāk deportēt potenciālos ārvalstu kaujiniekus un atņemt Francijas pilsonību personām ar dubulto pilsonību, kas notiesātas par terorismu.

Olands paziņojis, ka, saskaroties ar terorisma draudiem, galu galā nāksies grozīt arī Francijas konstitūciju.

LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 50
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 33
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Skatīt visus komentārus