Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pie uzspridzinātajiem elektrolīniju balstiem sestdien notika vadarbīgas sadursmes starp ukraiņu nacionālistu kustības "Labējais sektors" aktīvistiem un paramilitāro miliciju.

Krievijas okupētā Krima paliek bez elektrības. Uzspridzināti balsti divām elektrolīnijām. VIDEO 225

Pasaulē
2015. gada 22. novembrī 09:27 2015. gada 22. novembrī 09:27
Krievijas anektētajā Ukrainas Krimas pussalā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, jo 1,9 miljoni Krimas iedzīvotāju ir palikuši bez elektrības pēc tam, kad tika uzspridzināti balsti divām elektrolīnijām, pa kurām pussala saņēma elektroenerģiju no Ukrainas, svētdien ziņoja britu aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz Krievijas medijiem un valdību.

Krievijas Enerģētikas ministrija neinformēja, kas izraisījis elektroapgādes pārtraukumus, bet Krievijas mediji vēstīja, ka divus elektrolīniju balstus Ukrainas Hersonas apgabalā uz ziemeļiem no Krimas ir uzspridzinājuši ukraiņu nacionālisti.

Ja to tiešām izdarījuši ukraiņu nacionālisti, kas ir pret Krievijas pērn veikto Krimas aneksiju, tad šāda rīcība var tālāk pastiprināt saspīlējumu starp Krieviju un Ukrainu.

Krievijas Enerģētikas ministrija paziņoja, ka ir bojātas divas elektrolīnijas, atstājot bez elektrības 1,896 miljonus cilvēku, tāpēc pussalā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Ministrijas paziņojumā arī teikts, ka kritisko vajadzību apmierināšanai tiek izmantoti ārkārtas elektroenerģijas krājumi un tiek sagatavoti 13 mobilie gāzes turbīnu ģeneratori.

Krimas varas iestādes paziņoja, ka tām izdevies daļēji atjaunot elektroenerģijas piegādes Simferopoles, Jaltas un Saki pilsētām.

Pie minētajiem elektrolīniju balstiem sestdien notika vadarbīgas sadursmes starp ukraiņu nacionālistu kustības “Labējais sektors” aktīvistiem un paramilitāro miliciju, ziņoja Ukrainas mediji.

“Labējā sektora” aktīvisti jau piektdien sabojāja šos balstus, bet svētdienas naktī tie tika uzspridzināti.

Uzspridzinātie balsti divām elektrolīnijām, pa kurām Krima saņēma elektroenerģiju - video:

BNS/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 14
Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 131
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Skatīt visus komentārus