59 Foto
Beļģijas galvaspilsētā Briselē svētdien otro dienu ir spēkā augstākais, ceturtais terorisma trauksmes līmenis, joprojām ir slēgta metro sistēma, ielas ir gandrīz tukšas, tajās patrulē policisti un karavīri.

Briselē joprojām augstākā terorisma trauksme. Teju tukšajās ielās patrulē policisti un karavīri. FOTO 77

Ārzemēs
2015. gada 22. novembrī 14:11
Baidoties no iespējamiem teroristu uzbrukumiem, Beļģijas galvaspilsētā Briselē svētdien otro dienu ir spēkā augstākais, ceturtais terorisma trauksmes līmenis, joprojām ir slēgta metro sistēma, ielas ir gandrīz tukšas, tajās patrulē policisti un karavīri. Valdības ministri un drošības dienestu amatpersonas pēcpusdienā tiksies, lai apspriestos, vai šo trauksmes līmeni paturēt spēkā.

Liela daļa Briseles veikaliņu, kafejnīcu un bāru, kur parasti nedēļas nogalēs un īpaši sestdienu vakaros dzīve kūsāt kūsā, šoreiz ir slēgti.

Kā pastāstījis Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Martina Šulca padomnieks Arnolds Pranckevičs, Briseles Ielās svētdien var redzēt vairāk karavīru un policistu nekā tūristu. Tomēr viņš atzinis, ka nekāda panika nav vērojama un cilvēki acīmredzot izprot situācijas nopietnību. Pēc Pranckeviča teiktā, visnopietnākās pārbaudes tiek veiktas pie Eiropas institūciju mītnēm, kur drošība pastiprināta jau kopš pirmdienas.

Par iespēju, ka vairākās Briseles vietās varētu tikt sarīkoti "Parīzes stila uzbrukumi" ar sprāgstvielām un šaujamieročiem, sestdien paziņoja Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels.

Kā svētdien pastāstījis iekšlietu ministrs Jans Jambons, Beļģijas varas iestādes meklē ne tikai Parīzes slaktiņa līdzdalībnieku Salahu Abdeslamu, kura brālis Brahims uzspridzinājās Francijas galvaspilsētā, bet vēl vairākus citus cilvēkus. "Mēs vērojam situāciju minūti pa minūtei - nav jēgas to slēpt. Draudi ir reāli, bet mēs dienu un nakti darām visu iespējamo, lai tiktu galā ar situāciju," viņš piebildis.

Pēc Pranckeviča teiktā, tiek nopietni apsvērts, kā nodrošināt visu EP deputātu un darbinieku apsardzību, jo pirmdien viņiem ar vilcienu jādodas uz plenārsēdi Strasbūrā.

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Reirs pat nevarot normāli strādāt. Labklājības ministrija skaidro, kādēļ brūk tās ēka 22
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 23
  • Egidija ģimene apšauta miegā. Puisis vainu noliedz: mājās bijis, bet neko neatceras 33