Mohameds (no kreisās) stāsta, ka brāļi bija dzērāji un zālītes smēķētāji. Ibrahims (vidū) ir miris, bet Salehu (no labās) meklē. "Es labprātāk redzētu Salehu cietumā nekā kapos," saka Mohameds.

Teroristu Abdeslamu brālis: "Viņi pārstāja dzert un sāka lūgties kādu pusgadu pirms tam" 33

Pasaulē
2015. gada 23. novembrī 13:00 2015. gada 23. novembrī 13:00
Turpinoties aktīvai Saleha Abdeslama meklēšanai Beļģijā un Francijā, klajā nāk arvien jauni fakti par dzīvi, kādu dzīvoja Salehs un viņa nu jau mirušais brālis Ibrahims. Par jauno vīriešu iedabu, atkarībām un radikalizēšanos stāsta abu brālis Mohameds, kuru policija netur aizdomās par saistību ar teroraktiem Parīzē, kas paņēma kopumā 130 cilvēku dzīvību.

Ibrahims Abdeslams savu pašnāvnieka vesti detonēja pie stadiona Parīzē futbola spēles laikā, bet viņa brāli Salehu šobrīd plašās pretterorisma operācijās meklē vai visur. Trešais Abdeslamu brālis - Mohameds - ar ģimeni dzīvo Briselē un netiek saistīts ar brāļu pastrādātajiem noziegumiem. Kasjauns.lv jau vēstīja, ka Mohameds iededza svecītes uz sava dzīvokļa lodžijas, pieminot slaktiņa upurus, kā arī publiski lūdz brāli padoties policijai pašam un beigt bēguļot.

2011.gads bijis laiks, kad abi brāļi pievērsušies radikālajam islāmam, stāsta Mohameds. Taču tas nebūt nenozīmē, ka Salehs un Ibrahims sākuši dzīvot Allāham tīkamu dzīvesveidu. "Viņi pārstāja dzert un sāka lūgties tikai kādu pusgadu pirms tam," britu presei atklāj Mohameds, ar vārdiem 'pirms tam' domādams 13.novembra koordinētos teroraktus Parīzes centrā. Nāves idejas Salehu aizrāvušas pēc tam, kad viņš ticis atlaists no darba vienā no lielākajām Briseles transporta kompānijām, kur strādājis par busiņa šoferi. Pēc tam Abdeslams nokļuvis darbā kādā veikalā, kur strādājis Abdelhamids Abauds - viņu uzskata par šo teroraktu rīkotāju. Abauds gāja bojā vienā no operācijām, viņa līķi atpazina tikai pēc pirkstu nospiedumiem.

Brālis neslēpj, ka Salehs ir azartspēļu atkarīgais. Dažas dienas pirms asiņainās piektdienas viņš redzēts apstaigājam geju bārus, taču nav apstiprinājusies informācija par viņa homoseksualitāti. Geju bāros parasti valda ļoti atbrīvota atmosfēra un ir daudz cilvēku, un šādos apstākļos ir viegli nozagt apmeklētāju makus, spriež "The Mirror". Tādā veidā džihādists tiek pie svešas ID kartes un autovadītāja apliecības, kas ļauj mainīt identitāti, lai realizētu savus briesmīgos plānus. 26 gadus vecais Salehs bieži redzēts Briseles geju bāru rajonā, un netiek izslēgta iespēja, ka viņš šobrīd bēguļo, izmantodams tur nozagtus citas personas datus. Vienā no šādiem bāriem pēdējo pāris mēnešu laikā reģistrētas pārdesmit maku zādzības.

Tāpat zināms, ka Salehs labprāt niekojies ar marihuānu, bet viņa vismīļākā nodarbošanās bijusi "PlayStation" spēlēšana. Jaunais cilvēks arīdzan nav smādējis gadījuma rakstura seksa kontaktus ar sievietēm, kuras saticis kazino bāros.

Mohameds domā, ka brāļi tika radikalizēti ar manipulatīvām metodēm. Abdeslamu mātei bijušas skaidras aizdomas, ka Ibrahims pievērsies džihādistu idejām, taču par Salehu to nevarēja teikt, jo viņš turpinājis dzīvot visnotaļ vaļīgu dzīvesveidu. Abu vīriešu paziņas Briselē sacīja, ka nav nojautuši par viņu idejām spridzināt cilvēkus Allāha vārdā, jo "viņi taču to vien darīja kā pīpēja zālīti," par teroristu dzīvesveidu vēsta "Sunday Times". Jāpiezīmē, ka "Islāma valsts" iepriekš izplatījuši vairākus vēstījumus par to, kā tiek sodīti dzērāji un homoseksuālisti, un brāļi Abdeslami tos noteikti bija redzējuši, taču tas nebija šķērslis piekopt izvirtīgāku dzīvesveidu.

Līdzās draudzībai ar Abaudu, Salehs sadraudzējies arī ar Bilalu Hafdi - vēl vienu no teroristiem, kuru pasaules mediji dēvē par "baby face" - 20 gadus jaunajam cilvēkam bija zēniski mīlīgi vaibsti. Kā noskaidrojies, draudzība starp Salehu un Hafdi nezināmu iemeslu dēļ pārtrūkusi šī gada 30.septembrī. Taču acīmredzot tas nebija traucēklis sadarboties, realizējot koordinētos teroraktus Parīzē.

Salehs Abdeslams joprojām tiek meklēts Beļģijā, Francijā un arī Vācijā. Izskan pieņēmumi, ka viņš, iespējams, šobrīd valkā parūku un brilles.

Mohameds Abdeslams cer, ka viņa brāli izdosies notvert. "Es labprātāk redzētu Salehu cietumā nekā kapos," viņš sacīja.

Kasjauns.lv/Foto: AFP/Reuters/Vida Press

Citi šobrīd lasa

Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 6
Šveices policija izmeklē uzbrukumu ar cirvi: kas zināms par Latvijas pilsoni, kurš tajā vainojams? 40
Baisos apstākļos atrastie latviešu vergi ar dzīvi Anglijā ir apmierināti un atpakaļ uz mājām pat netaisās 39
Skatīt visus komentārus