Zviedrijā diviem vīriešiem izvirza apsūdzības par galvu nogriešanu Sīrijā 6

Pasaulē
2015. gada 23. novembrī 20:58 2015. gada 23. novembrī 20:58
Zviedrijas prokuratūra pirmdien izvirzīja apsūdzības terorismā diviem vīriešiem, kuri 2013.gadā Sīrijā nogriezuši galvas diviem cilvēkiem.

"Divi vīrieši, kuriem Gēteborgas rajona tiesā ir izvirzītas apsūdzības, ir Zviedrijas pilsoņi, kuri devās karot uz Sīriju," paziņoja galvenā prokurore Agneta Hildinga Kvarnstrēma, nesniedzot sīkāku informāciju par apsūdzēto identitāti.

Intervijā Zviedrijas ziņu aģentūrai TT viņa atklāja, ka šo noziegumu video, kas, iespējams, uzņemts 2013.gadā Sīrijas pilsētā Alepo 2013.gada aprīlī, abi vīrieši par pastrādātajām slepkavībām esot "pauduši prieku".

Viens no apsūdzētajiem tika aizturēts jūlija beigās, un kopš tā laika atradās apcietinājumā. otrs tika aizturēts tajā pašā laikā, un uz brīdi tika atbrīvot, bet nedrīkstēja pamest valsti.

Abi vīrieši tiek apsūdzēti par terorismu, kā arī par starptautisko tiesību pārkāpumiem un slepkavību.

"Noziegums bija plānot, lai nodarītu kaitējumu Sīrijas valstij un iedvest cilvēkos bailes. Tas ir iemesls apsūdzībām terorismā," paziņojumā norādīja prokurore.

"Ir grūtības pilnībā noskaidrot, vai šie vīrieši ir bijuši bruņotu grupējumu sastāvā un rīkojušies bruņota konflikta ietvaros," viņa piebilda.

Galvenais tiesnesis Ralfs Larsons paziņoja, ka ir lūdzis tiesas zālē nodrošināt augstāko iespējamo drošības līmeni.

"Tiesātas tiks divas personas, kuras, domājams, "Islāma valsts" sastāvā. tas ir pirmais gadījums Zviedrijā, kad ir izvirzītas apūdzības par to, ka viņi ir devušies tur un pastrādājuši noziegumus. Protams, ir riska un draudu scenārijs," viņš sacīja reģionālajam laikrakstam GT.

Zviedrijas mediji vēstīja, ka viens no apsūdzētajiem ir 32 gadus vecs junioru čempions boksā. Viņa advokāts norāda, ka viņa klients nespēj staigāt, un tādēļ nebūtu varējis pastrādāt šos noziegumus. Otrs apsūdzētais esot kads 30 gadus vecs vīrietis, ziņoja mediji.

BNS

Citi šobrīd lasa

Dekora feja Baiba Prindule: "Savā mājā visvairāk es mīlu... gultu"
"Basketbolisti mūsdienās ir tik jutīgi..." - bijusī "Knicks" zvaigzne uzskata, ka Porziņģis kļūdījies 2
Uz ielas atrod piedzērušos 12 gadus vecu zēnu. Viņu nevarēja pat pamodināt... 1
Skatīt visus komentārus