8 Foto
Erdogans arī norādīja, ka "nevienam nevajadzētu gaidīt, ka mēs klusēsim, kad mūsu robežu drošību un mūsu suverenitāte tiek pārkāpta".

Erdoans: "Turcija nevēlas saasinājumu attiecībās ar Krieviju" 7

Ārzemēs
2015. gada 25. novembrī 13:29
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans trešdien paziņoja, ka Turcija nevēlas nekādu saasinājumu attiecībās ar Krieviju saistībā ar to, ka pie Sīrijas robežas Turcijas iznīcinātāji notrieca Krievijas lidmašīnu, tomēr prezidents solīja vienmēr aizsargāt Turcijas robežas.

"Mums nav nekāda nodoma saasināt šo incidentu. Mēs tikai aizsargājam savu drošību un savu brāļu tiesības," Erdoans teica televīzijā pārraidītā runā no Stambulas.

"Turcija nekad nav izvēlējusies saspīlējumu un krīzes, tā vienmēr ir izvēlējusies un vienmēr izvēlēsies mieru un dialogu," viņš sacīja.

Tomēr Turcijas prezidents norādīja, ka "nevienam nevajadzētu gaidīt, ka mēs klusēsim, kad mūsu robežu drošību un mūsu suverenitāte tiek pārkāpta".

Turcija ir paziņojusi, ka notrieca Krievijas militāro lidmašīnu pēc tam, kad tā vairākkārt pārkāpa Turcijas gaisa telpu. Tomēr Krievija uzstāj, ka lidmašīna nav ielidojusi Turcijas gaisa telpā un atradusies Sīrijas gaisa telpas.

Erdoans teica, ka otrdienas rītā notikušais incidents parāda, "kādas sekas var radīt bezatbildīga rīcība".

Viņš piebilda, ka krītošās Krievijas lidmašīnas, kas nogāzās Turcijas robežas pusē, atlūzas ir savainojušas divus Turcijas pilsoņus.

Turcijas prezidents noraidīja Krievijas puses apgalvojumus, ka lidmašīna veica pretterorisma misiju, kas vērsta pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts" Sīrijas ziemeļos, sakot, ka apkaimē dzīvo Sīrijas turkmēņu etniskā minoritāte.

"Nevienam nekad nevajadzētu sevi mānīt. Bajirbudžakas reģionā, kur dzīvo turkmēņi, nav "Daesh" ("Islāma valsts") elementu," uzsvēra Erdoans.

Notriektā Krievijas lidmašīna - video:

BNS/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 32
  • Radus nošāvušais Egidijs bijis "ļoti sliktā garastāvoklī un nikns" 36
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 13